شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۱:۱۸

آمریکا در نهایت به برجام بازخواهد گشت

علی بختیار؛عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص آخرین تحولات در حوزه برجام گفت:مدیران و مسئولان کشور باید برای برون رفت از شرایط فعلی راه حلی را پیدا کنند. با اقداماتی که در حوزه اقتصادی طی چندماه اخیر انجام شده شرایط از وضعیت چالشی و بحرانی شرایط خارج شده است.
وی ادامه داد: در حوزه سیاست خارجی نیز دولت و مجلس باید تمام تلاش خود را بکنند. برجام سندی است که دستگاه دیپلماسی کشور برای حفظ آن وقت زیادی گذاشته استپس باید همه احزاب و جناح ها تلاش کنند تا برجام را حفظ کنند. تلاش های دستگاه دیپلماسی برای این است که برجام را به جایگاه واقعی خود برگرداند.درخواست ما به عنوان نمایندگان مجلس از دولت برای حفظ برجام امر طبیعی است و تلاشمان در این جهت است که بتوانیم برجام را حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه کشور ما در برجام متعهد بوده است، افزود: جهموری اسلامی ایران متعهدترین کشور در تعهدات بین المللی بوده و هست. راهی که دکتر ظریف در پیش گرفته در این جهت است که اگر اروپایی ها با موانعی از سمت آمریکا روبرو هستند ما میتوانیم این چالش ها رامدیریت کنیم که این رویکرد فعال و غیرمنفعل سیاست خارجی را باید تحسین کرد.

آمریکا می خواهد به برجام برگردد.

دعوت هایی که از سوی کشورهای مختلف و اخیرا نیز از سوی رییس جمهور فرانسه انجام شده از سمت مقامات آمریکایی بوده است و آمریکا می خواهد به برجام برگردد
بختیار عنوان کرد: آمریکایی ها از خروجشان از برجام پشیمان هستند و می خواهند به برجام برگردند، دعوت هایی که از سوی کشورهای مختلف و اخیرا نیز از سوی رییس جمهور فرانسه انجام شده از سمت مقامات آمریکایی بوده است و آمریکا می خواهد به برجام برگردد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پیش بینی ما این است که آمریکایی ها در نهایت به برجام برمی گردند.اگر آمریکا به برجام برگردد و باب مذاکرات باز شود ایران نیز استقبال خواهد کرد، پیش بینی مان در این راستا مثبت است که ما بدون چالش، پیش شرط و در جهت پیشرفت برجام گام برداریم تا کشور را از شرایط پرمخاطره نجات دهیم ولی لازم به ذکر است که مذاکرات ما باید مقتدرانه و در راستای منافع ملی باشد.

m