شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۱۸:۴۰

عربستان برای حفظ بازار مجبور به واردات نفت شد

علی بختیار در گفتگو با خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت بازار نفت اظهار کرد:بعد از اتفاقات ارامکو با کاهش تولید، عربستان برای حفظ بازار مجبور به واردات نفت شد و تلاش عربستان این بود که تا پایان ماه سپتامبر کمبود ۵ درصدی را جبران کرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: با وجود تلاش‌های عربستان برای تامین کسری بازار شرایط بازار‌های بین المللی نفت، نشان از عدم سیر نزولی قیمت‌ها دارد و تحریم نفتی ایران و ونزوئلا نیز افزایش قیمت در بازار‌های بین المللی را تشدید می‌کند.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی افزود: بازار ثبات شکننده‌ای دارد و به گفته بسیاری از فعالان حوزه نفت باید شاهد افزایش قیمت و جهش در بازار باشیم.
بختیار تصریح کرد: تنش‌های اخیر در بازار نفتی شرایطی را ایجاد کرده است که در صورت تامین و یا عدم تامین نفت از سوی عربستان شاهد افزایش قیمت نفت خواهیم بود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: هدف آمریکا دست یابی به بازا‌های جدید برای شرکت‌های شیل اویل است و درصورت افزایش قیمت نفت آمریکا از ذخائر نفتی خود نیز استفاده می‌کند.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مشکلات در تولید نفت و بی ثباتی‌های اخیر خاورمیانه رقابت را برای دریافت نفت افزایش خواهد داد، امری که می‌تواند قیمت نفت را نیز افزایش دهد.

m