شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۴:۱۶

قیمت نفت باز هم کاهش یافت

امروز قیمت نفت برنت به دلیل نگرانی از رکود و کاهش رشد اقتصاد جهانی برای دومین روز با کاهش همراه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با یک دلار و ۲۲ سنت کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۵۸ دلار و ۲۶ سنت معامله شد.

قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم کاهش ۶۲ سنتی داشت و بشکه‌ای ۵۴ دلار و ۶۱ سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز نوشت: قیمت نفت امروز پنج‌شنبه در ادامه کاهش قیمت دیشب که به دلیل افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا، نگرانی از افزایش رکود و آمارهای ناامیدکننده اقتصادی چین و اروپا بود دوباره کاهش یافت.

قیمت نفت برنت ۰٫۷ درصد و قیمت نفت آمریکا ۰٫۵ درصد با کاهش همراه شد.

مجموعه‌ای از دلایل،‌کاهش رشد اقتصاد جهانی و تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین و نیز افزایش ذخایر نفت آمریکا باعث کاهش قیمت نفت شد و خوش‌بینی‌های گذشته درباره بازار نفت را کمرنگ کرد.

مؤسسه ANZ اعلام کرد:« آخرین کاهش قیمت نفت احتمالا فشار زیادی را روی عربستان اعمال خواهد کرد چرا که این کشور با اجرای طرح کاهش تولید نفت، تولید خود را کاهش بیشتری داده است.»

کشورهای صادرکننده نفت اوپک از سال ۲۰۱۷ این طرح را اجرا می‌کنند و در این میان عربستان در میان کاهش تقاضای جهانی عرضه نفت خود را بیشتر کاهش داده است.

بر اساس آمارها،‌در این میان نگرانی از اقتصاد جهانی، تشدید تنش‌های تجاری و عدم اطمینان نسبت به برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) اقتصاد اروپا را تحت فشار قرار داده و صادرات آلمان برگشت دوباره به سه ماهه دوم سال داشته است.

بر اساس اداره اطلاعات انرژی آمریکا، میزان ذخایر نفت آمریکا ۱٫۶ میلیون بشکه در هفته گذشته افزایش یافت که در مقایسه با آنچه که تحلیل‌گران پیشتر انتظار داشتند که کاهش ۲٫۸ میلیون بشکه‌ای داشته باشد افزایش یافته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین اعلام کرده است که میزان ذخایر نفت آمریکا با ۴۴۰٫۵ میلیون بشکه ۳ درصد نسبت به میانگین ۵ سال گذشته بالاتر است.

m