شرکت آریا صنعت بیستون
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ | ساعت ۰۸:۲۳

قیمت بنزین تا پایان سال افزایش نمی‌یابد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: قطعا تا پایان سال ۹۸ افزایش قیمت بنزین نخواهیم داشت اما باید مصرف سوخت در کشورمان مدیریت شود.

حسین امیری خامکانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره احتمال افزایش قیمت بنزین، اظهار داشت: در حال حاضر هیچ طرحی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد و مجلس مخالف این موضوع است چرا که جامعه کشش این مسئله را ندارد.

وی ادامه داد: اصرار ما به استفاده از کارت سوخت برای مدیریت مصرف انرژی است چرا که از این طریق می‌توان به کسانی که بیش از حد مجاز سوخت مصرف می‌کنند، هشدارهای لازم را داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تا پایان سال ۹۸ افزایش قیمت بنزین نخواهیم داشت، تصریح کرد: البته باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ برنامه ای برای افزایش قیمت حامل های انرژی و بنزین دارد یا خیر.

امیری خامکانی تأکید کرد: نکته مورد تاکید دولتمردان، نمایندگان مجلس و کارشناسان ذیربط این است که ما باید راهکارهایی را اتخاذ کنیم تا مصرف سوخت در کشورمان مدیریت شود چرا که در حال حاضر میزان مصرف سوخت در کشورمان بسیار بالاتر از استاندارد جهانی است و بعضا سوخت در کشور ما هدر می‌رود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ما روزانه حدود ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می کنیم که بسیار زیاد است، افزود: بهتر است که با مدیریت مصرف سوخت، شرایطی را برای صادرات بنزین فراهم کنیم و درآمد حاصل از آن را صرف بهبود زیرساخت ها و همچنین ارتقای زندگی افراد ضعیف و به ویژه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه ما متفق القول بر این باور هستیم که مصرف سوخت در کشورمان باید مدیریت شود اما هنوز به این نتیجه نرسیده ایم که با چه اهرمی این اقدام صورت گیرد، گفت: استفاده از کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین یکی از این راهکارهاست که از این طریق تا حد زیادی قاچاق سوخت هم کاهش می یابد.

m