شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۲:۲۳

دولت به مجلس درباره«بنزین» شبیخون زد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت به مجلس در ماجرای بنزین شبیخون زد،گفت:انتظار داشتیم لاریجانی از نظر نمایندگان در مورد عدم افزایش قیمت بنزین حمایت کند اما او نظر مجلس را منتقل نکرد.

هدایت الله خادمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص مشکلات حوزه بنزین گفت: مشکلات حوزه بنزین و خام فروشی نفت ناشی از مدیریت وزارت نفت است، عدم مدیریت دقیق نفت موجب شده است که کشور ما به کشوری تک محصولی و خام فروش و وارد کننده بنزین تبدیل شود.

وی تصریح کرد: دولت باید از سال ۹۲ با شیب ملایم قیمت بنزین را افزایش می‌داد که شوک تورمی به کشور وارد نشود اما دولت طی سال های گذشته دست روی دست گذاشته و به یک باره قیمت بنزین را ۳۰۰ برابر افزایش داد.

«لاریجانی» نظر مجلس را به شورای هماهنگی اقتصادی منتقل نکرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت به مجلس در ماجرای بنزین شبیخون زد، گفت: انتظار داشتیم آقای لاریجانی از نظر نمایندگان مجلس در مورد عدم افزایش قیمت بنزین حمایت کند اما رئیس مجلس نظر مجلس را به شورای هماهنگی انتقال نداد. افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین موجب افزایش شدید تورم در کشور شده است.

خادمی اظهارداشت: وزارت نفت در زمینه سیاستگذاری افزایش قیمت بنزین مقصر است و وزیر نفت باید در این خصوص در مجلس پاسخگو باشد.

m