شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | ساعت ۱۷:۴۶

پیش بینی نفت ۶۵ دلاری در سال ۲۰۲۰

مدیرعامل شرکت انی ایتالیا گفت میانگین قیمت نفت خام در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، کلادیو دسکالزی، مدیرعامل شرکت انی ایتالیا در یک مصاحبه تلویزیونی گفت قرارداد تجاری که بین آمریکا و چین بسته شده به متعادل کردن بازار جهانی نفت کمک می‌کند.

دسکالزی روز شنبه در دوحه گفته بود میانگین قیمت نفت خام در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود که دلیل آن تا حدی تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت و تولیدکنندگان متحد آن برای تمدید قرارداد کاهش تولید و بیشتر کردن میزان این کاهش است .

قیمت شاخص نفت خام برنت در سال جاری میلادی بین پایین‌ترین حد ۵۲٫۵۱ دلار در هر بشکه در دوم ژانویه و بالاترین حد ۷۵٫۶۰ دلار در هر بشکه در بیست و پنجم آوریل متغیر بوده است. نفت خام برنت در روز جمعه در لندن ۶۵٫۲۲ دلار در هر بشکه معامله شد. اوپک و متحدانش در ائتلافی با عنوان اوپک+ به دنبال مهار عرضه اضافی نفت به بازار و افزایش قیمت آن در بحبوحه تولید بالای آمریکا و برخی مناطق دیگر و پیش‌بینی کاهش تقاضا هستند.

دسکالزی همچنین اظهار داشت:

– قیمت گاز طبیعی مایع در اروپا، آمریکا و آسیا به هم نزدیک شده و در پایین ترین حد قرار دارد. علی رغم سخت بودن پیش بینی قیمت گاز طبیعی مایع، من آن را بسیار پایین پیش‌بینی می‌کنم.

– شرکت انی که مقر آن در روم است به همراه شرکایش، شرکتهای توتال و نواتک حفاری در بلوک ۴ لبنان را در سه‌ماهه‌ی اول یا دوم ۲۰۲۰ آغاز می کنند.

– اولویت اول انی در کشور جنگ زده لیبی امنیت کارکنان است. شرکت انی در میدان نفتی الفیل لیبی فعالیت می کند. تولید در این میدان نفتی هفته گذشته پس از یک توقف کوتاه از سر گرفته شد. شرکت نفت دولتی لیبی مقصر این توقف را فعالیت های مجرمانه می داند.

m