شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۰۲:۲۹

کشف ۱.۸ میلیارد تن نفت و گاز در چین

پکن- ایرنا- شرکت نفت و گاز طبیعی چین اعلام کرد: در ادامه تلاش چین برای اکتشاف و استخراج نفت و گاز، این کشور یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تن ذخایر جدید نفت و گاز طبیعی کشف کرده در سال جاری میلادی کشف کرده است.

به گزارش ایرنا «وانگ یی لین» رئیس هیات مدیره شرکت نفت و گاز طبیعی چین روز دوشنبه گفت: این شرکت همواره برای اکتشاف و استخراج موثر، توسعه فناوری جدید و ارتقای کارآیی تلاش کرده و در سال ۲۰۱۹ هم در اکتشاف نفت و گاز جدید به رکورد جدید دست یافته است.

او گفت: در سال جاری میلادی میدان بزرگ نفتی چینگ چنگ با ذخایری در حدود یک میلیارد تن نفت در دشت اوردوس، میدان گاز شیل با ظرفیت یک هزار میلیارد متر مکعب در جنوب دشت سی چوان، دو میدان گاز طبیعی با ظرفیت یک هزار متر مکعب در دشت تاریم و چند میدان دیگر نفت و گاز کشف شده است.

این مقام حوزه انرژی چین اظهار کرد چین در سال ۲۰۱۹ حدود ۵ میلیارد یوان به اکتشاف ذخایر جدید نفت و گاز اختصاص داده است.

با این حال موسسه تحقیقات فناوری و اقتصاد شرکت ملی نفت چین اعلام کرده است واردات نفت و گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافته است مصرف گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی هم در مقایسه به سال پیش از ان ۱۸.۱ درصد افزایش یافته و به ۲۸۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

چین سال ۲۰۱۷ میلادی هم ۲۳۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرد که ۱۷ درصد بیش از سال ۲۰۱۶ میلادی بود.

چین از سال ۱۹۹۳ میلادی به یکی از بزرگترین وارد کنندگان نفت و گاز جهان تبدیل شده است و اکنون نزدیک به ۶۰ درصد از نفت مورد نیازش را از خارج تامین می کند.

این کشور همچنین با هدف تامین انرژی خود، اولین مسیر انتقال گاز طبیعی از آسیای مرکزی به این کشور را در سال ۲۰۰۹ میلادی مورد بهره برداری قرار داد و اکنون سه خط لوله برای انتقال گاز قزاقستان و ازبکستان به چین وجود دارد که سالانه ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را به چین منتقل می کند.

 

m