شرکت آریا صنعت بیستون
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ساعت ۰۰:۳۴

۳۶ هزار خودرو تا پایان سال دوگانه سوز می‌شوند

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی عمومی در ۱۵ ماه آینده دوگانه سوز خواهد شد،‌ گفت: تا پایان امسال ۳۶ هزار خودروی عمومی با وام بلاعوض دوگانه‌سوز می‌شود.

«حمید قاسمی ده چشمه» با بیان اینکه روز دوشنبه اجرای مصوبه شورای اقتصاد برای دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی شامل ون‌ها، ‌تاکسی‌ها و وانت‌بارها عملیاتی شد، ‌ادامه داد:‌ در اولین گام ۴۱ خودرو به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دوگانه‌سوز و تحویل صاحبانشان شد.
وی افزود: یکی از ۷ شرکتی که قرارداد بستیم، در یک روز این تعداد خودرو را به گازسوز تبدیل کرد.
قاسمی با اشاره به اینکه ظرفیت تبدیل خودروها در سال آینده به ۸۰ هزار تا ۱۰۰ هزار خودرو در ماه می‌رسد،‌ تاکید کرد: تا سال آینده به تدریج به ظرفیت دوگانه‌سوز کردن خودروها در کشور افزوده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تا کنون قرارداد ساخت ۷۰۰ هزار مخزن سی ان جی امضا شده است،‌ گفت: ساخت مابقی نیاز مخزن نیز بعد از تحویل مخازن سفارش‌گذاری شده از سوی سازندگان،‌ از سر گرفته می‌شود.
قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: در خصوص پرداخت وام برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای شخصی نیز در حال رایزنی هستیم و در این مورد مصوبه وزیر را گرفته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه اکنون تمام ظرفیت کارگاهی و مخزن‌سازان برای تبدیل خودروهای عمومی پر است، افزود: کارگاه های با تمام ظرفیت کار می‌کنند .

m