شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۰۰:۱۷

کرونا، پروازهای داخلی را تا ۷۵ درصد کاهش داد

سخنگوی سازمان هواپیمایی از کاهش ۷۵ درصدی پروازهای داخلی خبر داد و گفت: هر ساله در ایام غیر پیک روزانه ۷۰۰ تا ۷۵۰ پرواز و در روزهای پیک سال بیش از هزار پرواز انجام می‌شد.

«رضا جعفرزاده» روز چهارشنبه به ایرنا، گفت: کاهش سفرها به دلیل رعایت توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم است و آن دسته از مسافرانی که بخش هوایی را برای سفرهای زیارتی و سیاحتی انتخاب می‌کردند به توصیه ها عمل کردند و اکنون بیشتر سفرها در حوزه هوایی به سفرهای خیلی ضروری اختصاص یافته است.

به گفته جعفرزاده اکنون پروازهای خارجی در مسیر کشورهای حاشیه خلیج فارس به طور کامل متوقف شده است و سفرهای داخلی نیز به کمترین میزان در سال های اخیر رسیده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: معمولا در ایام غیر پیک سفر حدود ۷۰۰ تا ۷۵۰ پرواز به صورت روزانه در کشور انجام می‌شد و این رقم در ایام پیک سفربه هزار پرواز در روز می‌رسید اما اکنون و با شیوع ویروس کرونا سفرها به  کاهش ۷۰ درصدی رسیده است.

وی گفت: توصیه‌ها مبنی بر عدم خروج مردم از خانه، تعطیلی اقامتگاه ها و مراکز گردشگری همه موجبات کاهش سفرهای غیر ضروری را فراهم کرده است.

جعفرزاده گفت:ت عداد پروازها در فرودگاه مهرآباد تهران که معمولا روزانه بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ پرواز داشت اکنون به زیر ۳۰ پرواز در روز رسیده است.

به گفته وی اکنون چند استان محل اصلی شیوع ویروس کرونا است و توصیه‌ها برای عدم سفر به این مناطق موجب کاهش نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های این شهرها شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: اکنون تنها هواپیمایی کیش‌ایر به مقصد جزیره کیش، کیشوندان و شاغلان را جابجا می‌کند و سایر ایرلاین‌ها نیز سفر به مقصد کیش را لغو کرده‌اند

m