شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۵:۰۸

مدیرعامل جدید بورس انرژی ایران انتخاب شد

با عدم تمایل سیدعلی حسینی به ادامه حضور در سمت مدیرعاملی؛

با انتخاب اعضای هیات مدیره، علی نقوی به عنوان سومین مدیر عامل بورس انرژی ایران انتخاب و جانشین سیدعلی حسینی شد که اعلام کرده بود در دوره جدید حضور نخواهد داشت.

به گزارش ایلنا از بورس انرژی ایران نخستین جلسه دوره پنجم هیات مدیره بورس انرژی ایران در روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار شد و سلمان خادم‌المله به عنوان رئیس هیات مدیره، علیرضا خجسته وهاب زاده  به عنوان نایب رئیس هیات مدیره و علی نقوی به عنوان مدیرعامل انتخاب شدند.

پیش از این  سیدعلی حسینی نزدیک به ۸ سال مدیرعامل بورس انرژی ایران بود. طی دوره مدیریت دکتر حسینی، بورس انرژی ایران از رشد عملکردی بالایی برخوردار شد و‌ توانست جایگاه خود را در بازار انرژی ایران مستحکم کند. عرضه نفت خام در رینگ داخلی و بین المللی، عرضه منظم و مستمر فراورده‌های هیدروکربوری و عبور ارزش معاملات این بورس از یکصد هزار میلیارد تومان در ۹ ماهه سال جاری، انجام بزرگترین معامله تاریخ بازار سرمایه به لحاظ حجم و ارزش در بورس انرژی ایران و توسعه معاملات بازار برق از جمله فعالیت‌های دکتر حسینی در این مسئولیت بوده است.

وی پیش از حضور در سمت مدیرعاملی بورس انرژی ایران،  عضو هیات مدیره و معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار و عضو ناظر هیات مدیره چهار  بورس کشور بوده است و در راه اندازی و تاسیس ارکان بازار سرمایه از جمله بورس ها نقشی اساسی ایفا کرده است.

حسینی در حال حاضر ریاست هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه را برعهده دارد که این مسئولیت را ادامه خواهد داد.

علی نقوی که پیش از این معاون اجرایی بورس انرژی ایران بوده است، نزدیک به ۱۵ سال سابقه فعالیت در بازار سرمایه ایران دارد. مدیرعاملی مرکز مالی ایران، عضویت در هیات مدیره فرابورس ایران و مدیریت صندوق توسعه بازار سرمایه از جمله سوابق ایشان است.

m