شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۰:۴۱

حادثه خط لوله گاز بافق یک اتفاق نادر در کشور بود

فرماندار بافق مطرح کرد:

فرماندار بافق گفت: حادثه اخیر در خط انتقال گاز به شهرستان یک نوع مانور و تلنگر در سطح شهرستان بود.

به گزارش ایلنا، سید مهدی طلایی مقدم در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان بافق با اشاره به اینکه کار مدیریت بحران بر پایه هماهنگی مدیریت گروهی استوار است، گفت: آموزش همگانی باید در راس برنامه‌های ستاد قرار گیرد تا هنگام و پس از وقوع بحران از مخاطرات یا کاهش اثرات آن جلوگیری شود.

وی حادثه اخیر در خط انتقال گاز به شهرستان را یک نوع مانور و تلنگر در سطح شهرستان عنوان کرد و افزود: این حادثه یک اتفاق نادر در سطح کشور و استان یزد بود که با درایت و مدیریت خوب و شایسته دستگاه‌های اجرایی در کمترین زمان جمع بندی شد.

۲۵ آذرماه گذشته برخورد بیل مکانیکی با خط لوله اصلی انتقال گاز به شهر بافق موجب ترکیدگی و قطع گاز مشترکان گاز این شهرستان شد.

فرماندار بافق، بارندگی‌های اخیر شهرستان را نشان از تغییر در شرایط آب و هوایی بیان کرد و افزود: شهردار و مجموعه شهرداری باید در خصوص دفع آب‌های سطحی شهر، برنامه و طرح اجرا کنند تا شاهد مشکلات کمتری در این حوزه باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد هم ضمن تقدیر از اعضای ستاد بحران شهرستان در خصوص همدلی و تعامل در برخورد با حوادث اخیر شهرستان گفت: حادثه خبر نمی‌دهد و زمان و مکان خاصی ندارد، پس باید برای مقابله با بحران آمادگی کامل داشته باشیم.

محمد حسین امامی، با اشاره به روند تغییر در الگو‌های هواشناسی در سطح استان گفت: طبق پایش‌های صورت گرفته بارندگی‌های استان کوتاه مدت و از شدت زیادی برخوردار است. باید تمهیدات لازم در شرایط خاص را با مدیریت بحران و مدیریت شهری پیش‌بینی کرد، زیرا تقدم پیش‌بینی خطرات پیش از مقوله پیشگیری حائز اهمیت است.

m