شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۵:۰۲

بیش از ۱۱ هزار تن گاز مایع در استان اردبیل به صورت الکترونیکی توزیع شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: در نه ماه گذشته، بیش از ۱۱ هزار تن گاز مایع در سطح منطقه به صورت الکترونیکی توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، سیدحجت مدنی درباره توزیع الکترونیکی گاز مایع با زیر ساخت بانکی در منطقه اظهار کرد: در بازه زمانی یاد شده ۱۱ هزار و ۱۳۴ تن گاز مایع در سراسر استان تأمین و توزیع شده که با آنالیز و مقایسه مصرف این فرآورده در قیاس با مدت مشابه سال قبل، ۱۰ درصد کاهش داشته است.

مدنی هدف از اجرای این طرح را تأمین و رفاه شهروندان در راستای رعایت حقوق شهروندی، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و استفاده غیر مجاز از گاز مایع و نیز ساماندهی توزیع فرآورده‌های نفتی با استفاده از کارت بانکی سرپرست خانوار در همه شهرستان‌های منطقه اعلام کرد.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح، گاز مایع از طریق کارت بانکی سرپرست خانوار که در سامانه تجارت آسان به آدرس NEWTEJARATASAN.NIOPDC.IR ثبت‌نام کردند توزیع خواهد شد و افرادی که تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده‌اند نیز می توانند بدون واسطه و به صورت غیر حضوری، با مراجعه به سامانه یاد شده ثبت‌نام کنند و سیلندر گاز مایع خود را با نرخ مصوب وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) از طریق کارت خوان و با دریافت رسید سوخت خریداری کنند.

m