شرکت آریا صنعت بیستون
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۸:۳۷

جایگاه های سوخت CNG در گلستان تعطیل شدند

ایسنا/گلستان: شرکت گاز استان گلستان طی اطلاعیه ای از تعطیلی جایگاه های سوخت CNG در این استان به منظور مدیریت مصرف گاز خبر داد.

روابط عمومی شرکت گاز استان گلستان طی اطلاعیه ای با اشاره به افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری از تعطیلی جایگاه های عرضه سوخت گاز خودرو یا همان CNG در استان گلستان تا پایان هفته خبر داده است.

در این اطلاعیه آمده است:

به دنبال سرمای هوا با توجه به افزایش مصرف گاز و افت فشار خطوط انتقال ورودی به استان گاز جایگاه‌های  CNG تا آخر هفته قطع خواهند بود. این کار با هدف تقویت شبکه توزیع گاز به ویژه برای مشترکان خانگی صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا؛ به دلیل وقوع سرمای بی سابقه در کشور و استان گلستان به دستور استاندار این استان تمامی ادارات، نهادها، مدارس و دانشگاهها به جز دستگاه های امدادی و انتظامی به مدت سه روز تعطیل هستند.

قم؛ مقصد بعدی قطع گاز

محسن جوهری، رئیس هیات مدیره انجمن سی ان جی کشور، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: به دلیل افت فشار شدید گاز در اثر مصرف‌ بی‌رویه گاز خانگی، جایگاه‌ها قادر به ادامه فعالیت خود نیستند. اگر گاز ورودی جایگاه از حد مشخصی پایین‌تر آید خود به خود کمپرسور جایگاه متوقف می‌شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به نامه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، استان قم مقصد بعدی تعطیلی‌ جایگاه‌ها است. در این نامه آمده است که جایگاه‌داران داوطلبانه نسبت به توقف فعالیت خود اقدام کنند.

گویا قطعی گاز در این استان محدود به جایگاه‌های CNG نیست. کما اینکه روابط عمومی شرکت گاز قم اعلام کرد: گاز تمامی استخرهای این استان برای جلوگیری از افت فشار به طور موقت قطع شده است.

m