شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ساعت ۰۰:۵۵

ساینا تاکسی می‌شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت محصولات جدید ایران خودرو و سایپا به تاکسی تبدیل خواهند شد.

 تین نیوزرئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت محصولات جدید ایران خودرو و سایپا به تاکسی تبدیل خواهند شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از گجت نیوز، سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد ما از دولت تقاضا داریم تا تعدادی از خودروهای وارداتی جدید را به عنوان تاکسی به شهرداری تهران واگذار کند. ناوگان تاکسیرانی در شهر تهران فرسوده بوده و تاکسی ها نیز در سطح شهر تردد زیادی دارند، از این رو برای کاهش آلودگی هوا و رفع مشکلات ناشی از آن باید واردات خودرو در قالب تاکسی نیز در اولویت قرار بگیرد.

تشکری هاشمی تاکید کرد بیش از ۵۰ درصد از تاکسی های تهران یعنی حدود ۳۵ هزار تاکسی فرسوده هستند و باید برای آنها جایگزین مناسبی پیدا شود. ضمن اینکه کیفیت خودروها نیز پایین بوده و رانندگان و مسافران با مشکلاتی متعددی مواجه می شوند. از این رو باید دولت ارائه خودروهای باکیفیت به ناوگان تاکسیرانی را در دستور کار قرار دهد.رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بیان کرد واگذار کردن تعدادی از خودروهای وارداتی به ناوگان تاکسیرانی را مطرح کردیم تا شهردار نیز با پیگیری این موضوع بتواند سهمی از واردات خودرو را به تاکسی های شهر تهران اختصاص دهد.

تبدیل محصولات جدید ایران خودرو و سایپا به تاکسی

تشکری هاشمی با اعلام اینکه امکان استفاده از خودروهایی نظیر ساینا، پراید و کوییک به عنوان تاکسی وجود ندارد و ما نیز خواهان تبدیل این خودروها به تاکسی نیستیم گفت محصولات جدید ایران خودرو و سایپا از جمله تارا، سورن و شاهین برای تبدیل به تاکسی پیشنهاد شدند و اگر بتوانند خدمات مناسبی را ارائه دهند از آنها به عنوان تاکسی استفاده خواهیم کرد.

m