شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | ساعت ۱۵:۵۳

استمرار گازرسانی و پایداری شبکه گاز پس از وقوع زلزله در خوی

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شیخی گفت: براساس آخرین بررسی ها، پس از زلزله ۵.۹ ریشتری خوی، ۱۵۰ قطعی گاز و ۷ مورد تخریب علمک داشتیم که گازپنج مورد از علمک های تخریب شده، ترمیم و سه مورد نیز به کل قطع شده است.
وی با بیان اینکه با وجود شدید بودن زلزله، خوشبختانه تأسیسات زیرساختی گاز آسیب ندیدند، افزود: گروه های نشت یابی ما شبکه های موجود را از نظر نشتی بررسی کردند تا در صورت نشت در شبکه ها، فوری آنها را رفع کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی با بیان اینکه نیروهای امداد گاز در خوی در حالت آماده باش هستند، تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع، اکیپ های امدادی از شهرستان های ارومیه، مرند، سلماس، چایپاره، ماکو و چالدران در خوی مستقر شده اند تا در صورت لزوم، عملیات امدادی را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.
شیخی در پایان با تأکید بر اینکه در پی وقوع این زلزله، احتمال جابه جایی در اتصالات لوله بخاری ها یا جابه جایی کلاهک دودکش وسایل گازسوز وجود دارد، بیان کرد: ضروری است مشترکان گاز از اتصال لوله بخاری و آبگرمکن و دیگر تجهیزات همچنین جابه جا نشدن کلاهک دودکش اطمینان یابند. کد خبر ۴۶۸۱۶۵

m