شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۲۱:۴۹

سامانه صدور مجوز خودروهای سوخت‌رسان سیار طراحی و پیاده‌سازی شد

معاون مدیر برنامه‌ریزی در فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با همت متخصصان فاوای این شرکت، سامانه صدور مجوز برای خودروهای سوخت‌رسان سیار بر اساس نیاز و تحت راهبری مدیریت بازرگانی این شرکت، طراحی و پیاده‌سازی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، جلال هوله‌زاده در این باره افزود: این سامانه به‌منظور تسهیل در صدور مجوزهای کسب‌وکار و حذف امضاهای طلایی به همت کارشناسان این معاونت طراحی و پیاده‌سازی شده و هم اکنون امکان ارائه خدمات از طریق «پنجره‌ واحد دولت» از طریق این سامانه فراهم است.

وی با اشاره به اتصال این سامانه به سامانه «صدور مجوزهای دولت» با قابلیت ارائه‌ خدمات برخط متصل اظهار کرد: متقاضیان برای اخذ مجوز باید ابتدا شرایط مربوطه را در درگاه ملی مجوزهای دولت به آدرس Mojavez.ir مطالعه و در صورت احراز شرایط، نسبت به آماده‌سازی و بارگذاری مستندات اقدام کنند. بدیهی است پس از اتمام مراحل، کد پیگیری از طریق پیامک به متقاضی اعلام می‌شود.

معاون مدیر برنامه‌ریزی در فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: فرآیند بررسی مدارک و استعلام توسط کارشناسان بازرگانی مناطق شرکت ملی پخش در سامانه صدور مجوز سوخت‌رسان سیار به آدرس ess.niopdc.ir انجام و در صورت تأیید نسبت به صدور مجوز بهره‌برداری اقدام خواهد شد.

هوله‌زاده صدور کد رهگیری، امکان پیگیری فرآیند توسط متقاضی از طریق کارپوشه‌ی درگاه ملی مجوزها همچنین قابلیت ارسال پیامک به متقاضی برای آگاهی از آخرین وضعیت درخواست را از قابلیت‌های این سامانه برشمرد و گفت: دریافت برخی از استعلام‌ها از جمله اداره پست، ثبت احوال، ناجی و شاهکار در این سامانه به‌صورت برخط و از طریاظهار کرد: در صورت ارائه سرویس‌هایی از قبیل استعلام بررسی موقعیت مکانی از شهرداری، بررسی موقعیت مکانی از سازمان محیط زیست، استعلام مسیر عبور و مرور خودروی سوخت‌رسان از شورای هماهنگی ترافیک و اخذ مجوز از سازمان پدافند غیرعامل، نسبت به پیاده‌سازی آن اقدام و استعلام‌ها به صورت کاملاً الکترونیکی انجام خواهد شد.

معاون مدیر برنامه‌ریزی در فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به مزایای استفاده از خودروهای سوخت‌رسان اشاره کرد و افزود: امکان توزیع سوخت در مناطق با جمعیت بالا و تعداد محدود جایگاه‌های عرضه سوخت، استفاده در زمان بحران، ترافیک سنگین یا ایام خاص سال مانند اربعین و تعطیلات، جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان و متعاقباً کاهش صف در جایگاه‌ها، همچنین کاهش هزینه‌های دولت برای عرضه سوخت از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

هوله‌زاده تمایل جایگاه‌داران به استفاده از این طرح به‌دلیل قیمت بالای زمین در کلان‌شهرها برای احداث جایگاه سوخت ثابت را از دیگر مزایای این طرح برشمرد و درباره استاندارد و ایمنی خودروهای سوخت‌رسان بیان کرد: پس از بررسی استانداردهای لازم توسط مدیریت‌ها، ادارات و دستگاه‌های ذی‌ربط، نسبت به اعطای پروانه بهره‌برداری اقدام خواهد شد.

m