شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۰۳:۲۱

بانکی که بیشتر از سپرده‌هایش، وام می‌دهد

بانک ملت معادل ۱۰۷ درصد سپرده‌های خود، وام پرداخت کرده که در نوع خود جالب است. میزان درآمد بانک ملت در مرداد ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود هزار میلیارد تومان بیشتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک ملت تازه‌ترین کارنامه عملکرد خود را منتشر کرد.

به گزارش ایران جیب از تجارت‌نیوز، بانک ملت که با نماد بورسی «وبملت» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد مرداد ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک ملت در مرداد ماه سال جاری ۱۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. با تسویه ۱۱۷ هزار میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان مرداد ماه امسال به ۲۱۷ هزار میلیارد رسید.

از میزان وام‌های پرداختی بانک ملت، کمتر از یک درصد آن معادل ۶۵۹ میلیارد تومان مربوط به وام‌های قرض‌الحسنه بوده است.

بانک ملت بیش از میزان سپرده‌های خود تسهیلات پرداخت کرده است، به طوری که در پایان مرداد ماه امسال این بانک معادل ۱۰۷ درصد سپرده‌های خود، وام پرداخت کرده که در نوع خود جالب است. بانک دی تنها ۳۷ درصد از سپرده‌های خود را به پرداخت وام اختصاص می‌دهد.

همچنین بانک ملت در مرداد ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد، سپرده جذب کرده است.

 

طی دوره مذکور بانک ملت در حالی که موفق شده ۴۶۶ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۴۶۱ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک ملت در پایان مرداد ماه امسال به ۲۰۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک ملت در مرداد ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود هزار میلیارد تومان بیشتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک ملت در مرداد ماه امسال حدود ۱٫۱ هزار میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده و از سوی دیگر از محل وام‌های اعطایی بیش از ۲٫۱ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بانک دی طی پنج ماه اخیر حدود چهار هزار میلیارد تومان درآمد از محل مازاد سود پرداختی و دریافتی کسب کرده است.

m