شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۲:۱۸

وزارت نفت، مهندس گاز استخدام می‌کند؛

جزئیات استخدام مهندسان گاز در قالب کارمند «قرارداد مدت‌معین» اعلام شد+ لیست رشته‌، گرایش‌ها و شرایط جذب

💎 به گزارش خبرنگار گازرسان، فرصت مرحله اول، ثبت‌نام داوطلبان در سامانه جذب وزارت نفت تا دهم آبان ماه (به مدت دو ماه) تمدید شد و وزارت نفت با انتشار اطلاعیه کوتاهی، اعلام کرد: با توجه به درخواست‌های مکرر داوطلبان و موافقت‌های اخذ شده، مهلت ثبت‌نام داوطلبان در سامانه بانک اطلاعاتی متقاضیان دانشگاهی وزارت نفت تا دهم آبان‌ماه امسال تمدید می‌شود.

💎 بر این اساس ثبت‌نام داوطلبان در سامانه جذب وزارت نفت که از دهم تیرماه امسال آغاز شده بود درحالی تا آبان تمدید شده که این جذب به صورت رسمی یا پیمانی نخواهد بود بلکه به صورت «غیر دائم» (مدت معین) بوده که از طریـق انجـام مصاحبه‌هاي فنی-تخصصی و ارزیابی سلامت روان‌شناختی براساس نوع مشاغل و تشریفات به کارگیري نیروي انسانی طبق مقررات و ضوابط در صنعت نفت انجام خواهد شد.

💎 نکته مهم این جذب آن بوده که پیش بینی می‌شود پس از پایان مرحله اول، گفته می‌شود به فاصله چندماه مرحله دوم جذب برای واحدهای عملیاتی در سایر شهرهای نفت و گازخیز کشور انجام شود که سهمیه تعیین شده برای آن مرحله جذب هم حدود ۵۰۰ نفر برآورد می‌شود.

💎 برای ثبت نام، سن داوطلبان مقطع کارشناسی ۳۰ و کارشناسی ارشد ۳۴ سال تعیین شده که برای داوطلبان مرد مدت خدمت مقدس سربازی و برای کل داوطلبان تا سقف پنج سال سابقه کاری با پرداخت حق بیمه در نظر گرفته شده و در مجموع سن داوطلبان مقطع کارشناسی نباید بیش از ۳۵ و مقطع کارشناسی ارشد بیش از ۴۰ سال باشد. معدل تعیین شده هم برای مقطع کارشناسی ۱۵ و کارشناسی ارشد ۱۶ تعیین شده است.

💎 داوطلبان باید دارای سه گواهینامه زبان انگلیسی، ICDL و GRE باشند که جزئیات بیشتر در قالب جداول ذیل خبر منتشر شده است. برای ثبت نام در سامانه فارغ تحصیلان دانشگاه‌ها بحث بومی و غیر بومی مطرح نبوده و داوطلبان واجد شرایط از استان‌های سراسر کشور مجاز به ثبت نام هستند.

💎 در این فراخوان امکان ثبت نام فارغ تحصیلان نزدیک به ۴۰ گرایش و رشته تحصیلی با محوریت مهندسی شیمی، گاز، پلیمر و پتروشیمی فراهم شده که در بین رشته‌های تحصیلی دارای بالاترین تنوع گرایش‌های تخصصی تحصیلی است.

💎 در این راستا، در مقطع کارشناسی مهندسی شیمی، فارغ تحصیلان گرایش‌های مهندسی شیمی صنایع پالایش، صنایع پتروشیمی، صنایع پتروشیمی، پالایش و گاز، صنایع پلیمر، صنایع گاز، طراحی و مهندسی پتروشیمی، طراحی فرآیندها، طراحی فرآیندهاي صنایع نفت، عملیات پتروشیمی، فرآوري و انتقال گاز، فرآیندهاي جداسازي، شیمی کاربردي، مخازن هیدروکربوري، مدیریت و مهندسی آتش امکان ثبت نام را دارند.

💎 علاوه بر این در مقطع کارشناسی ارشد هم در رشته مهندسی پلیمر امکان ثبت نام گرایش‌های مهندسی پلیمر، صنایع پلیمر، علوم و تکنولوژي پلیمرو مهندسی فرآیندهاي پلیمریزاسیون فراهم شده و در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی شیمی هم گرایش‌های تحصیلی انرژي و محیط زیست، بهداشت، ایمنی و محیط زیست، پدیده‌هاي انتقال، ترمودینامیک و سینیتیک، ترموسینیتیک، ترموسینیتیک و کاتالیست، شبیه‌سازي و کنترل فرآیندها، صنایع پتروشیمی، صنایع پلیمر، صنایع شیمیایی، صنایع گاز، طراحی فرآیندها، فرآوري و انتقال گاز، فرآیندهاي جداسازي، محیط زیست، مخازن هیدروکربوري مدلسازي، شبیه سازي و کنترل فرآیندها، مهندسی سیستم‌هاي انرژي، مهندسی شیمی پیشرفته و مهندسی فرآیند فراهم است.

💎 علاقه‌مندان برای ثبت نام به سایت jad.mop.ir مراجعه کنند. در ادامه لیست رشته و گرایش‌های تحصیلی، گواهینامه زبان انگلیسی و ICDL را می‌بینید، ضمن آنکه جزئیات کامل گرایش‌های هر رشته تحصیلی در سایت ثبت نام اعلام شده است:

m