شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۱۹:۵۶

تعرفه واردات‌خودرو صفر شود، خودروسازی‌ داخل تعطیل می‌شود

نائب رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس معتقد است در صورتی که تعرفه واردات خودرو صفر شود، خودروسازی‌های داخلی به دلیل بی‌کیفیت بودن تعطیل می‌شوند.

هادی قوامی نائب رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به بالا بودن هزینه تمام شده تولید خودرو، گفت: در صنعت خودروسازی ایران به مولفه‌های اقتصادی توجه نمی‌شود؛ در واقع برای تولید خودرو بر مبنای مباحث اقتصادی، کارخانه‌های این صنعت باید در کنار بنادر و با مشارکت خودروسازی‌های خارجی بنا می‌شد تا زمینه تولید خودروی باکیفیت به منظور صادرات فراهم می شد.

خودروسازان علیرغم حمایت‌های بی‌شمار توانایی تولید خودروی باکیفیت را ندارند

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر تعرفه واردات خودرو به شدت بالاست و علیرغم حمایت‌های بی‌شمار از صنعت خودروسازی، خودروسازان توانایی تولید خودروی باکیفیت را ندارند.

وی با بیان اینکه در صورتی که تعرفه واردات صفر شود خودروسازی داخلی به دلیل بی‌کیفیت بودن تعطیل می‌شود، اظهار کرد: استراتژی به کار گرفته شده در صنعت خودرسازی، کاملا غلط و اشتباه است.

هزینه بالاسری خودروسازان بسیار است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هزینه بالاسری خودروسازان بسیار بوده و مکان‌یابی آنها برای احداث کارخانه‌ها غلط است، اضافه کرد: کره جنونی صنعت خودروسازی را با نگاه برون گرا همزمان با ایران که نگاه درون گرا داشت، آغاز کرد اما حال این کشور توانسته دنیا را تسخیر کند اما ایران نه تنها نتوانست به سایر کشورها صادراتی داشته باشد بلکه توانایی تولید خودروی باکیفیت را نیز ندارد.

m