شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۱۹:۴۸

بیشتر جایگاه های سوخت سی ان جی قزوین در انحصار شهرداری ها است

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین روز شنبه در نشست ستاد سوخت استان قزوین افزود: پاسخ به افکار عمومی در خصوص تعطیلی جایگاه های سوخت بر عهده ما بوده که نتوانسته ایم تدابیر لازم را در خصوص رفع مشکلات موجود در جایگاه ها به موقع انجام دهیم.
علی فرخزاد، رعایت ایمنی و امنیت در جایگاه های عرضه سوخت بنزین و گاز را مهم ترین اولویت کارگروه ستاد سوخت دانست و اظهار داشت: هیچ گونه اغماض و کوتاهی از سوی هیچ مرجع و دستگاه ذیربطی در این خصوص پذیرفتنی نیست.
این مسئول حوزه عمرانی نقش فرمانداران را در حل مشکلات جایگاه های سوخت مهم و اساسی دانست و خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود در کنار صدور هر نوع اخطار و تذکر از سوی مراجع ذیصلاح به جایگاه های سوخت، رونوشتی از آن نیز به فرمانداری های مناطق یاد شده ارسال شود تا آنان از آخرین وضعیت ایمنی جایگاه ها مطلع بوده و در صورت نیاز برای رفع موانع و مشکلات ورود پیدا کنند.
فرخزاد با اشاره به اینکه بیشتر جایگاه های سوخت سی ان جی استان به خصوص در شهر قزوین در انحصار شهرداری‌ها قرار دارد، افزود: به نظر می‌رسد با توجه به سهمیه‌بندی بنزین در آینده نیاز به افزایش تعداد این نوع جایگاه ها در سطح استان باشد که برای انجام این مسئله از امروز باید اقدامات لازم در خصوص واگذاری‌ جایگاه به بخش خصوصی، با رعایت ضوابط موجود اقدام به عمل آید.
به گفته وی، شهرداری‌ها نیز باید بازنگری اساسی را در مورد پیمانکاری بهره برداران خود هنگام واگذاری جایگاه‌های سوخت داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: در خصوص توزیع گاز ال پی جی به خودروها نیز با صدور درخواست لازم از سوی شرکت توزیع پخش فرآورده های نفتی و اداره کل استاندارد به سازمان تعزیرات حکومتی، اقدامات قانونی لازم در خصوص جمع آوری این نوع مراکز باید صورت پذیرد.

m