شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ | ساعت ۰۲:۳۷

حضور قطعی ۲ شرکت پتروشیمی‌ در بورس

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از قطعیت بورسی شدن دو شرکت پتروشیمی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در سال آینده شاهد بورسی شدن شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ خواهیم بود.

جعفر ربیعی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد عرضه اولیه شرکت‌های پتروشیمی توضیح داد: در مورد بورسی شدن دو شرکت پتروشیمی بوعلی سینا و تندگویان سر قول خود هستیم و سهام این شرکت‌ها قبل از سال جدید و در سه ماهه زمستان سال جاری در بورس عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: اینکه چند درصد سهام این شرکت‌ها در بورس عرضه خواهد شد، بر اساس قوانین بورس است و نمی‌توانیم خلاف آن عمل کنیم.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به این سوال که آیا شاهد عرضه اولیه‌های دیگری در سال جاری در بورس خواهیم بود یا خیر؟ پاسخ داد: امسال فقط دو شرکت مذکور از زیرمجموعه هلدینگ بورسی خواهند شد، اما در سال آینده باز هم شاهد بورسی شدن شرکت‌ها خواهیم بود که اسامی آن‌ها بعدا اعلام می‌شود.

بر اساس این گزارش، ربیعی پیش از تصمیم این هلدینگ برای بورسی کردن شرکت های تابعه هلدینگ خلیج فارس خبر داده و اعلام کرده بود که این تصمیم، بسیار سخت است. وقتی شرکتی در بورس می‌رود از دست مدیران خارج و همه چیز شفاف می‌شود، در نتیجه بسیار سخت است. اما قول می‌دهیم که امسال دو شرکت دیگر را هم بورسی کنیم.

به گفته این مقام مسئول، “آریا ساسول”، “تند گویان” و “بوعلی سینا” سه شرکتی هستند که حداقل دو تا از آنها بورسی خواهند شد.

m