شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۲۰:۰۴

مراکز نفتی ایران در فهرست اهداف آمریکا

یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی گفت : ایران اگر به دنبال آسیب رساندن به نیروهای آمریکایی بروند، تاسیسات نفتی داخل این کشور یکی از اهداف نظامی است که ممکن است آمریکا در پی نابودی آنها برآید.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی ” نفت ما ” ، لیندسی گراهام، سناتور سرشناس جمهوری‌خواه که رابطه بسیار نزدیکی با دونالد ترامپ دارد می‌گوید پیامش برای حکومت ایران این است که اگر به دنبال آسیب رساندن به نیروهای آمریکایی بروند، تاسیسات نفتی داخل این کشور یکی از اهداف نظامی است که ممکن است آمریکا در پی نابودی آنها برآید.

گراهام جمعه شب در برنامه پربیننده شان هنیتی فاکس نیوز ضمن دفاع از ترور سردار سلیمانی با تاکید بر این که “دونالد ترامپ چون باراک اوباما نیست” به مجری فاکس نیوز گفت که از نظر او آمریکا باید با هدف قرار دادن تاسیسات نفتی ایران زمینه سقوط اقتصاد این کشور را رقم بزند. این سناتور جمهوری خواه در توییتر هم به کارکنان مراکز نفتی ایران توصیه کرده بود به فکر کار در جای دیگری باشند.

گراهام همچنین بدون ارائه مدرکی مدعی شده ترور سردار سلیمانی به علت تهدید آتی از سوی او برای نیروهای آمریکایی در منطقه صورت گرفته است.

m