شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۰:۲۵

سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی فرودگاه امام

یک فروند هواپیمای اوکراینی اندکی پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فرودگاه امام خمینی، یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف دچار نقص فنی شد و در منطقه پرند سقوط کرد.

سازمان هواپیمایی کشوری :: همه پرواز‌ها در زمان مقرر انجام می‌شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همه پرواز‌های داخلی و خارجی فرودگاه‌های سراسر کشور در زمان خود انجام می‌شود و هیچ اخلال و تاخیری در پرواز‌ها وجود ندارد.
رضا جعفرزاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما افزود: به دنبال سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در اطراف تهران، هیچ اخلال و تاخیری در پرواز‌ها ایجاد نشده است و همه پرواز‌ها در زمان از قبل تعیین شده، انجام می‌شود.

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی

سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی اطلاعیه صادر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری در این اطلاعیه آورده است: یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با علامت ثبت VR-PSR که با شماره پرواز ۷۵۲ در ساعت ۶:۱۲ روز چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶:۱۸ در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد.
هواپیما دارای ۱۶۷ مسافر و ۹ نفر خدمه پروازی بوده و بررسی‌های اولیه حاکی از جان باختن تمام سرنشینان هواپیماست.
گروه‌های تجسس و نجات به محل سانحه اعزام شده اند و گروه بررسی سانحه مطابق استاندارد‌های جهانی تشکیل شده و فرایند جمع آوری اطلاعات و بررسی سانحه آغاز شده است.
بیشتر مسافران هواپیما، اتباع جمهوری اسلامی ایران بوده اند و مسافرانی با سایر ملیت‌ها نیز در این پرواز حضور داشتند.
جزییات بیشتر و نتایج بررسی‌ها پس از گزارش گروه بررسی سانحه، اطلاع رسانی خواهد شد.

m