شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۰۷:۴۲

حذف سهمیه سوخت تاکسی‌های بدون پروانه از اول اسفند ماه سال جاری

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج اعلام کرد: بر اساس اعلام اتحادیه تاکسی رانی کشور و براساس مصوبه هیئت وزیران و در راستای شناسایی تاکسی های فعال از غیر فعال از ابتدای اسفندماه سال جاری سهمیه سوخت تاکسی های بدون پروانه حذف می شود.

امیر جمشید نژاد اظهار کرد: یکی از اهداف تعریف شده در اجرای طرح سهمیه بندی سوخت اختصاص سهمیه سوخت به ناوگان حمل و نقل درون شهری است.

وی بیان کرد: هیئت وزیران مصوبه ای به وزارت کشور مبنی بر شناسایی تاکسی های غیر فعال ابلاغ نمود و پیرو این مصوبه اتحادیه تاکسیرانی کشور هم سامانه جامع ناوگان تاکسیرانی را راه اندازی نمود تا فرایند صدور پروانه تاکسی ها در شهرهای مختلف بصورت برخط در این سامانه گزارش دهد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج اعلام کرد: براساس قانون پروانه تاکسی شرط اصلی برای تردد و فعالیت تاکسی ها در سطح شهر است

وی گفت: در راستای جلوگیری از تضعیف حقوق رانندگان فعال تاکسی، سهمیه سوخت رانندگان تاکسی بدون پروانه از ابتدای اسفند ماه حذف می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، جمشید نژاد عنوان کرد: پروانه تاکسی هر دو سال یکبار نیاز به تمدید دارد و متاسفانه بسیاری از رانندگان به تاریخ انقضای پروانه تاکسی توجه نمی کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تعداد ۱۳۰۰ پروانه تاکسی تمدید شده است، خاطرنشان کرد: رانندگان تاکسی که تاریخ پروانه فعالیت آنها اتمام یافته برای جلوگیری از قطع سهمیه سوخت هر چه سریعتر با مراجعه به این سازمان نسبت به تمدید پروانه تاکسی های خود اقدام کنند.

m