شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۰۱:۳۰

کاهش ۳۱۰ هزار بشکه‌ای پیش بینی تقاضای نفت

پس از بیش از ۱۰۰۰ مرگ و هفته ها بی ثباتی که به بازارهای مالی جهان آسیب زده و ترس از کند شدن رشد اقتصادی را افزایش داده، سرشناس ترین مشاور بهداشتی چین در بیماری های مسری اعلام کرد شیوع این بیماری تا ماه آوریل پایان می یابد.
لیندا کاپوانو، مدیر اداره اطلاعات انرژی آمریکا گفت:« اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد محدودیت های سفری که در پاسخ به شیوع ویروس کرونا گذاشته شده و رکود اقتصادی در چین تقاضای نفت را کاهش داده و قیمت نفت خام را در نیمه اول سال جاری میلادی، علی رغم اختلال در عرضه نفت خام، زیر ۶۰ دلار در هر بشکه نگه دارد».
قیمت نفت در این هفته به پایین ترین حد طی ۱۳ ماه گذشته رسید. قیمت نفت خام برنت به خاطر نگرانی در مورد احتمال آسیب دیدن بیشتر تقاضا، تا ۵۳ دلار در هر بشکه پایین آمد.
این اداره اعلام کرد کاهش رشد تقاضای جهانی نفت همچنین نتیجه دمای بالاتر از حد انتظار ماه ژانویه در سراسر نیمکره شمالی بوده است.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش بینی رشد تولید نفت خام آمریکا را کاهش داده است. افزایش تولید نفت خام این کشور در سال های اخیر،آن را تبدیل به بزرگترین تولید کننده نفت دنیا کرده است.
انتظار می‌رود تولید نفت خام آمریکا ۹۶۰ هزار بشکه در ۲۰۲۰ افزایش یافته و به رکورد ۱۳٫۲ میلیون بشکه در روز برسد. این رقم پایین تر از پیش بینی قبلی است که ۱٫۰۶ میلیون بشکه در روز افزایش تولید را نشان می داد.
پیش بینی می‌شود تولید در ۲۰۲۱ ، ۳۶۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به ۱۳٫۵۶ میلیون بشکه در روز برسد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد تقاضای نفت این کشور در ۲۰۲۰ ، ۹۰ هزار بشکه در روز بالا رفته و به ۲۰٫۵۳ میلیون بشکه در روز برسد. این اداره قبلا پیش بینی کرده بود تقاضا در این کشور ۱۶۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۲۰٫۶۴ میلیون بشکه در روز می رسد.
انتظار می‌رود تقاضای نفت آمریکا در ۲۰۲۱ ، ۱۸۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۲۰٫۷۱ میلیون بشکه در روز برسد که باز هم کمتر از پیش‌بینی قبلی افزایش ۷۰ هزار بشکه در روز است.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی می کند اوپک به خاطر کاهش بیش از حد انتظار تقاضای نفت در اوایل ۲۰۲۰، تولید خود را ۵۰۰ هزار بشکه دیگر از ماه مارس تا می کاهش دهد.
انتظار می رود میانگین تولید اوپک در ۲۰۲۰ برابر با ۲۸ میلیون بشکه در روز باشد یعنی ۳۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از پیش‌بینی ماه گذشته.

m