شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۰۰:۰۹

چه کسی مسئول تأمین اقلام بهداشتی پمپ بنزین‌ها است؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: به تمام جایگاه ها ابلاغ کرده ایم که نسبت به تجهیز جایگاه ها به اقلام بهداشتی اقدام کنند اما تامین این اقلام برعهده شرکت ملی پخش نیست.

فاطمه کاهی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه جایگاه های عرضه سوخت مایع باید پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت را اجرا کنند، اظهار کرد: جایگاهداران موظف هستند که جایگاه ها را ضد عفونی کنند و این موضوع در حیطه وظایف خود جایگاه ها است و شرکت ملی پخش روی این موضوع نظارت می کند.

وی با بیان اینکه به تمام جایگاه ها ابلاغ شده که اپراتورها باید فرایند سوخت گیری را انجام دهند اما اگر مالک خودرو ترجیح دهد که خودش سوخت گیری کند با حفظ و رعایت بهداشتی این موضوع ممانعتی ندارد، اظهار کرد: توصیه ما این است که افراد حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند و حداقل هنگام سوخت گیری دستکش یکبار مصرف به همراه داشته باشند تا از این طریق بتوان از شیوع این ویروس جلوگیری کرد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تجهیز جایگاه ها به مواد ضد عفونی و دستکش های یکبار مصرف گفت: در تلاش هستیم که اگر در جایگاهی محدودیت تامین مواد ضدعفونی وجود دارد با آن جایگاه همکاری داشته باشیم تا این اقلام تامین شود.

کاهی در پاسخ به این سوال که باتوجه به اینکه جایگاه ها یکی از مکان های پر خطر در انتقال ویروس کرونا هستند چه نهاد یا سازمانی باید نظارت جدی روی این مساله داشته باشد، گفت: تامین اقلام بهداشتی با خود مالکان جایگاه ها است و تا کنون برای جایگاهی که نخواهد این تجهیزات را تامین کند مجازاتی در نظر گرفته نشده است.

وی تصریح کرد: این موضوع یک پروتکل از سوی وزارت بهداشت است و همه موظف به رعایت آن هستند و من اطلاع ندارم که به چه شکل با این افراد برخورد می شود و به نظرم مسوولان مربوطه باید پاسخگو این موضوع باشند که اگر کسی این مساله را رعایت نکند و منجر به شیوع بیشتر بیماری شود چه برخوردی با او خواهد شد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با تاکید بر اینکه شرکت پخش برای این مساله قانونی در نظر نگرفته است، اظهار کرد: تقاضای ما از مردم این است که رعایت نکات بهداشتی در پمپ بنزین را در نظر داشته باشند و به این موضوع توجه کنند.

وی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده برای افزایش تعداد پرسنل جایگاه های سوخت، گفت: اپراتور باید فرایند سوختگیری را انجام دهد و به تمام جایگاه ها این موضوع را ابلاغ کرده ایم و اگر یک جایگاه شلوغ بود و فرایند سوخت گیری معطلی به همراه داشت خواهش ما از مردم این است که همکاری داشته باشند.

به گفته وی اگر جایگاه ها بتوانند تعداد پرسنل خود را افزایش دهند کار خوبی است اما برای اضافه کردن تعداد اپراتورها موضوعی به جایگاه ها ابلاغ نشده است.

m