شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۱:۲۱

‍ جهانگیری مصوبه تخفیف صورتحساب گاز مشترکان کم‌مصرف را ابلاغ کرد

معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه هیات وزیران برای محاسبه گاز بهای مشترکین کم‌مصرف از ابتدای دی ماه ۱۳۹۹ با تخفیف صددرصد، را ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیر روز یکشنبه مصوبه هیات وزیران برای محاسبه گاز بهای مشترکین کم مصرف از ابتدای دی ماه ۱۳۹۹ با تخفیف صددرصد، را ابلاغ کرد.

در این مصوبه که به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ابلاغ شده آمده است: این حکم شامل گازبها و همه هزینه‌های مرتبط با آن (مالیات، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی) می‌باشد و صرفاً سکونتگاه‌های دایمی در حال بهره‌برداری شهری و روستایی و همچنین سکونتگاه‌های عشایری می‌شود.

هیات وزیران با تاکید بر اینکه گاز بهای سایر مشترکان تا الگوی تعیین شده تغییری نخواهد کرد، تصویب کرد: مشترکان با میزان مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف، ۶ ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف گاز اقدام کنند. در پایان این دوره، بهای گاز آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نفت و تصویب شورای اقتصاد افزایش می‌یابد.

در مصوبه ابلاغی از سوی معاون اول رییس جمهوری از وزارت نفت خواسته شده تا ضمن اجرای اقدامات بهینه‌سازی مصرف که به صورت رایگان توسط شرکت ملی گاز ایران آموزش داده می‌شود، مشارکت در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف گاز اعم از اصلاح سامانه موتورخانه‌ها و جایگزینی بخاری‌های فرسوده در دستور کار قرار گیرد.

در مصوبه دولت تصریح جدول الگوی کم صرفی (متر مکعب در ماه) به شرح ذیل تعیین شده است: ۱- ایام سرد اقلیم‌های ۱، ۲ و ۳؛ ۲۰۰ متر مکعب و کمتر در ماه، ۲- ایام سرد اقلیم ۴؛ ۱۵۰ متر مکعب و کمتر، ۳- ایام سرد اقلیم ۵؛ ۱۰۰ متر مکعب و کمتر و ایام گرم و همه اقلیم‌ها (نیم دوم فروردین تا نیمه اول آبان)، ۴۵ متر مکعب و کمتر.​

جهانگیری مصوبه تخفیف صورتحساب گاز مشترکان کم‌مصرف را ابلاغ کرد

m