شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۰:۱۱

صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی مستقر در پژوهشگاه نیرو، موفق به کسب اعتبار دانش بنیانی شد.

به‌گزارش «انرژی امروز» از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با کسب این اعتبار، این صندوق در راستای تامین مالی و سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه صنعت برق و انرژی کشور بیش از پیش نقش خواهد داشت.

شرکت‌های دانش‌بنیان قلب تپنده و محرک اصلی رشد و توسعه اقتصادی دانش‌بنیان محسوب می‌شوند و صندوق‌های پژوهش و فناوری نیز پشتیبانی از این حوزه را برعهده دارند.

صندوق‌های دانش بنیان امکان بهره‌مندی از تسهیلات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را برخوردارند و می‌توانند به عنوان عاملیت این معاونت در اعطای تسهیلات ایفای نقش کنند، از سوی دیگر صندوق‌های دانش بنیان در استفاده از طرح‌های مهم سرمایه‌گذاری به عنوان شریک دانش بنیان طرح تلقی می‌شوند، بنابراین با توجه به این مهم، پیگیری کسب اعتبار دانش بنیانی در دستورکار صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی قرار گرفت و پس از پیگیری‌های مستمر و تکمیل مدارک مربوطه، از سوی دبیرخانه کارگروه ارزیابی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اعتبار دانش بنیانی برای صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی صادر شد.

طبق گزارش کارگروه صندوق پژوهش و فناوری تا نیمه اول سال ۱۳۹۹، ۴۷ صندوق پژوهش و فناوری در ۲۴ استان کشور فعالیت دارند که از این تعداد ۱۷صندوق دارای اعتبار دانش بنیان بوده و صندوق پژوهش و فناوری برق و انرژی نیز به این فهرست ملحق شد.

m