شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۳:۳۸

افزایش سقف تامین مالی پروژه انتقال نیروی برق ارمنستان

جمهوری اسلامی ایران مصمم است باکشورهای منطقه ارتباط الکتریکی خود را افزایش دهد

به گزارش «انرژی امروز» از خبرگزاری ایرنا، پروژه انتقال برق ایران به ارمنستان با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۸۳ میلیون یورو از سوی بانک توسعه صادرات در قالب اعتبار خریدار تأمین مالی شد. طی مفاد الحاقیه جدیدی که به امضا رسید سقف تامین مالی و دوره تامین مالی این پروژه افزایش و به ۸۸ میلیون یورو ارتقا یافت.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در این جلسه، گفت: طبق گزارش های واصله این پروژه پیشرفت خوبی داشته و مصمم هستیم این طرح هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

صالح آبادی ضمن با اهمیت خواندن اجرای این پروژه در تعامل های تجاری دو کشور ایران و ارمنستان، گفت: با وجودمشکلات عدیده ای که در سال ۲۰۲۰ میلادی وجود داشت، با همکاری و تلاش های مشترک موانع در مسیر تکمیل پروژه رفع شد.

وی اظهار امیدواری کرد: در سایه همکاری های مشترک، بتوان سال آینده شاهد تکمیل و راه اندازی این پروژه بود.

در ادامه این جلسه، مدیر عامل شرکت برق ارمنی با قدردانی از همراهی بانک توسعه صادرات ایران برای همکاری در این طرح، گفت: عوامل اجرایی و سرمایه گذاری در کنار یکدیگر باعث موفقیت اجرای پروژه بوده اند.

وی اظهار داشت: تلاش و همت بی نظیری برای به ثمر رسیدن این پروژه به کار بسته شده و امیداست با امضای الحاقیه تمدید سقف تامین مالی به زودی شاهد راه اندازی آن باشیم.

این مقام مسئول ارمنی خاطر نشان کرد: راه اندازی این پروژه علاوه بر دستاوردهای اقتصادی، روابط دو کشور و مردم را نیز تقویت خواهد کرد.

جمهوری اسلامی ایران مصمم است باکشورهای منطقه ارتباط الکتریکی خود را افزایش دهد.

m