شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۰:۳۰

آمریکا برای توسعه ال ان جی با نورداستریم ۲ مخالف است

معاون نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد که پروژه خط لوله گازی نورد استریم۲ با حمایت اتحادیه اروپا تکمیل می‌شود. و دلیل اصلی مخالفت آنها حکایت از تبلیغ برای محصول خودشان یعنی گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی) است.

به گزارش خبرگزاری تاس از مسکو، الکساندر نواک در گفت‌وگو با تلویزیون آربی‌تی (RBT) اعلام کرد: تحریم‌های آمریکا علیه خط لوله گاز نورد استریم۲ نشان‌دهنده پیشبرد هدف گاز طبیعی مایع‌شده واشنگتن در بازار اروپاست، این در حالی است که کشورهای اتحادیه اروپا این موضوع را درک و از این پروژه حمایت می‌کنند و به لطف حمایت آنها این پروژه تکمیل می‌شود.

وی گفت: بی‌شک سیاست تحریم آمریکا نشان از پیشبرد اهداف خود دارد و دلیل اصلی مخالفت همکاران خارجی ما با پروژه نورد استریم۲ پیش از هر چیز حکایت از تبلیغ برای محصول خودشان یعنی گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی) است.

به گزارش «انرژی امروز» از شانا، معاون نخست‌وزیر روسیه اظهار کرد: این ابزار غیررقابتی است، همه از جمله کشورهایی که علاقه‌مند به اجرای پروژه نورد استریم۲ هستند، یعنی کشورها و شرکت‌های اروپایی از این پروژه حمایت می‌کنند و اطمینان دارم با چنین حمایتی این پروژه تکمیل می‌شود.

m