شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۰۶:۴۵

۱۱۵۵ دستگاه خودرو عمومی در استان خراسان جنوبی کاملا رایگان گازسوز شدند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی از گازسوز شدن رایگان یک هزار و ۱۵۵ دستگاه خودرو عمومی شامل انواع سواری و وانت‌بار در استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی، قربانعلی مردانی با بیان این خبر گفت: خراسان جنوبی یکی از استان‌های پیشرو در اجرای طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی است.

وی افزود: از ابتدای خرداد ماه امسال و آغاز اجرای طرح تاکنون، یک هزار و ۴۰۳ خودرو ثبت‌نام کرده که از این تعداد، یک هزار و ۱۵۵ دستگاه به صورت کاملا رایگان دوگانه‌سوز شدند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی تأکید کرد: از مجموع کارگاه‌های مجاز برای تبدیل سوخت در سطح استان، سه کارگاه واجد شرایط و موفق به دریافت مجوز گازسوزکردن خودروهای عمومی شدند که با نظارت فنی دیگر دستگاه‌های ذیربط فعالیت خود را  به‌طور رسمی آغاز کردند.

وی افزود: امروزه استفاده از گاز طبیعی یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوا است و این طرح یکی از طرح‌های موفق در این زمینه است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی استفاده از گاز طبیعی فشرده را به‌ دلیل قیمت ارزان و همچنین دسترسی آسان، رویکرد مناسبی برای برون‌رفت از معضل مصرف بالای بنزین، کنترل آلودگی هوا و کاستن از فشار اقتصادی وارده به اقشار کم‌درآمد خواند.

مردانی گفت: با انجام تبلیغات وسیع رسانه‌ای با هدف ترغیب و تشویق دارندگان وسایل نقلیه عمومی به استفاده از تسهیلات گازسوز کردن رایگان خودروها، اقدام‌های خوبی در استان خراسان جنوبی انجام شده است و از ابتدای اجرای طرح (ابتدای خرداد ماه) امسال با تبلیغات گسترده محیطی و فضای مجازی، شاهد استقبال هم استانی‌های عزیز برای دریافت این خدمات بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴۸ دستگاه خودروی عمومی در نوبت بررسی و دوگانه سوز شدن هستند، اظهار امیدواری کرد: ضرباهنگ افزایشی دوگانه‌سوز شدن خودروها در استان خراسان جنوبی تداوم می‌یابد و امیدواریم به‌ تدریج دیگر ارائه‌دهندگان خدمات عمومی به مردم شریف استان مانند مسافربرهای اینترنتی و مواردی از این دست نیز از این تسهیلات ارزشمند برخوردار شوند.

مدیر منطقه با توجه به گذشت چند ماه از اجرای این طرح، از دارندگان خودروها عمومی خواست تا برای استفاده از تسهیلات این طرح با مراجعه به سامانه GCR.NIOPDC.IR نسبت به ثبت درخواست و نوبت‌گیری برای گازسوز کردن خودروهای خود اقدام کنند.

مردانی بیان کرد: خوشبختانه با توجه به تعداد قابل توجه جایگاه عرضه سی‌ان‌جی (۲۴ باب) در سطح استان خراسان جنوبی، زمان انتظار برای سوختگیری بسیار اندک است.

 

m