شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۱:۴۷

با پول نقد وارد جایگاه های سوخت نشوید

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا بانک مرکزی دستورعمل‌های مختلفی مبنی بر دریافت نکردن پول نقد صادر کرده که به جایگاه‌ها هم ابلاغ شده و تقاضای ما از مردم این است که از کارت های بانکی خود برای پرداخت هزینه سوخت استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، فاطمه کاهی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه دریافت پول نقد از مشتریان در جایگاه‌های سوخت ممنوع نیست اما به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهتر است از پول نقد استفاده نشود، اظهار کرد: جایگاه‌ها در یک سال گذشته با مردم همکاری کردند.
وی با تاکید بر اینکه جایگاه‌های سوخت به دلیل تماس افراد مختلف با نازل و پول نقد یکی از مراکز پر خطر شناخته شده است، گفت: به تمام جایگاه‌ها ابلاغ کرده‌ایم که نسبت به تجهیز جایگاه‌ها به اقلام بهداشتی اقدام کنند اما تامین این اقلام برعهده شرکت ملی پخش نیست.
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه جایگاه‌های عرضه سوخت مایع باید پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت را اجرا کنند، اظهار کرد: جایگاهداران موظف هستند که جایگاه‌ها را ضد عفونی کنند و این موضوع در حیطه وظایف خود جایگاه‌ها است و شرکت ملی پخش روی این موضوع نظارت می کند.
کاهی با بیان اینکه همچنین به تمام جایگاه‌ها ابلاغ شده که اپراتورها باید فرایند سوختگیری را انجام دهند اما اگر مالک خودرو ترجیح دهد که خودش سوختگیری کند، با حفظ و رعایت بهداشتی این موضوع ممانعتی ندارد، اظهار کرد: توصیه ما این است که افراد حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند و حداقل هنگام سوختگیری دستکش یکبار مصرف به همراه داشته باشند تا از این طریق بتوان از شیوع این ویروس جلوگیری کرد.

m