شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۰۹:۴۰

دوگانه‌سوز شدن ۷۷ درصدی خودروهای عمومی ثبت‌نام شده در استان فارس

معاون فنی و عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از دوگانه‌سوز شدن۷۷ درصدی خودروهای عمومی ثبت‌نام شده در سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه‌سوز کشور در سطح استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، فضل‌اله اکبری ضمن اعلام استقبال مالکان خودروهای عمومی از طرح ملی دوگانه‌سوز کردن رایگان این خودروها در سطح استان گفت: تاکنون تعداد سه هزار و ۷۰۴ دستگاه خودوری عمومی شامل تاکسی و وانت‌بار که دارای شرایط لازم بوده، در این طرح ثبت‌نام کرده، که از این تعداد ۷۷ درصد به صورت رایگان دوگانه‌سوز و مابقی نیز در حال انجام است.

اکبری با بیان اینکه تبدیل خودروهای عمومی به دوگانه‌سوز طبق مصوبه هیات دولت به صورت رایگان صورت می‌گیرد، افزود: با انجام تمهیدات لازم، دو کارگاه مجاز جدید با هدف تسریع بخشیدن به فرآیند دوگانه‌سورز کردن رایگان خودورهای عمومی در شهرستان‌های جهرم و کارزون راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

وی با بیان این موضوع که طرح دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی یکی از اقدامات مهم و اساسی شرکت ملی پخش در راستای کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و آلاینده در سبد سوخت خانوارها است، اظهارکرد: در حال حاضر در سطح استان فارس تعداد نه کارگاه مجاز با رعایت استاندارد‌های لازم برای تبدیل سوخت خودروهای عمومی فعالند که تاکنون تعداد دو هزار و ۸۵۵ دستگاه خودرو تبدیل و مابقی نیز در صف انتظار هستند که با افزایش کارگاه‌های تبدیل در سایر شهرستان‌های استان، این روند سرعت بیشتری خواهد گرفت.

این مقام مسئول میانگین متوسط روزانه سی‌ان‌جی در استان را یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب بیان کرد و گفت: در حال حاضر تعداد ۱۲۹ باب جایگاه سی‌ان‌جی در سطح استان فعال و در حال سوخت‌رسانی به مردم شریف استان هستند.

معاون فنی عملیاتی منطقه فارس، توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی، اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان خودروهای عمومی، افزایش کارگاه‌های تبدیل وضعیت، پایش و کنترل دوره‌ای بر نحوه گازسوز کردن خودروها توسط کارشناسان این شرکت و فراهم کردن شرایط لازم برای جذب سرمایه‌گذار در این حوزه را از جمله اقدامات شرکت در راستای توسعه صنت سی‌ان‌جی در استان برشمرد.

m