شرکت آریا صنعت بیستون
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۲۰:۲۷

۴۱ درصد از سهم سوخت بخش حمل‌ونقل استان آذربایجان شرقی به سی‌ان‌جی اختصاص یافت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی خبر داد: ۴۱ درصد از سهم سوخت بخش حمل‌ونقل سبک استان آذربایجان شرقی به سی‌ان‌جی اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی، علی روح‌اللهی با اشاره به اهمیت توسعه صنعت سی‌ان‌جی به عنوان سوخت جایگزین و به تبع آن کاهش مصرف بنزین و نتایج مطلوب آن در رشد اقتصادی، کاهش آلاینده‌های‌های زیست محیطی و همچنین ارتقای سلامت جامعه گفت: با توجه به منابع غنی گاز طبیعی کشور، همت و تلاش مسئولان و کارکنان منطقه بر این است که از این ظرفیت در راستای اهداف عالی شرکت و شکوفایی اقتصادی استان استفاده شود.
روح‌اللهی اظهار کرد: در این راستا بر اساس رتبه‌بندی مناطق ۳۷ گانه، این منطقه با بیش از ۴۱ درصد، رتبه دوم جایگزینی مصرف سی‌ان‌جی با بنزین را در بخش حمل‌ونقل سبک استان در دی ماه سال ۹۹ به خود اختصاص داده است که خود نشان از تلاش مجموعه مسئولان و کارکنان منطقه در توسعه صنعت سوخت پاک در استان دارد.

مدیر منطقه آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: بر اساس کنترل و نظارت‌های انجام شده و پیگیری مستمر کارشناسان منطقه، بیش از ۹۷ درصد از تجهیزات جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی استان فعال و آماده ارائه خدمات سوخت‌رسانی به مشتریان است.

m