شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۲۰:۴۶

منطقه آذربایجان شرقی موفق به کسب رتبه نخست کشوری در جایگزینی سی‌ان‌جی به جای بنزین شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی خبر داد: منطقه آذربایجان شرقی موفق به کسب رتبه نخست کشوری در جایگزینی مصرف سی‌ان‌جی به جای بنزین در اسفند سال ۱۳۹۹ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی، علی روح‌اللهی با اشاره به اهمیت توسعه صنعت سی‌ان‌جی به عنوان سوخت جایگزین و به تبع آن کاهش مصرف بنزین و نتایج مطلوب آن در رشد اقتصادی، کاهش آلاینده‌های‌های زیست محیطی و همچنین ارتقای سلامت جامعه گفت: با توجه به منابع غنی گاز طبیعی کشور، همت و تلاش مسئولان و کارکنان منطقه بر این است که از این ظرفیت در راستای اهداف عالی شرکت و شکوفایی اقتصادی استان استفاده شود.

روح‌اللهی اظهار کرد: در این راستا بر اساس رتبه‌بندی مناطق ۳۷ گانه، این منطقه با ۴۱٫۲ درصد رتبه اول جایگزینی مصرف سی‌ان‌جی به جای بنزین در بخش حمل‌ و نقل سبک استان را در اسفند سال ۹۹ به خود اختصاص داده است که خود نشان از تلاش مجموعه کارکنان منطقه آذربایجان شرقی در توسعه صنعت این سوخت پاک در استان دارد.
مدیر منطقه آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: بر اساس کنترل و نظارت‌های انجام شده و پیگیری مستمر کارشناسان منطقه، بیش از ۹۷ درصد از تجهیزات جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی استان فعال و ۱۷۳ جایگاه سی‌ان‌جی آماده ارائه خدمات سوخت‌رسانی به مشتریان است.

m