شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ | ساعت ۰۱:۱۴

نزدیک به ۶ هزار خودرو در خراسان رضوی رایگان گازسوز شد

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی, علی‌اصغر اصغری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم‌اینک نیز مالکان هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی دیگر نیز در سطح خراسان رضوی در نوبت اقدام فنی برای گازسوز کردن خودروهای خود قرار دارند.

اصغری افزود: تعداد ۵۰ کارگاه تخصصی دارای مجوزهای فنی لازم در سطح استان، عملیات دوگانه‌سوز کردن خودروهای متقاضیان را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: ۱۱ کارگاه از مجموع کارگاه‌های یاد شده، عملیات فنی خود را برای خودروهای عمومی به طور رایگان انجام می‌دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به همین منظور با تولیدکنندگان مخازن و کیت ویژه موتورهای گازسوز، قرارداد منعقد کرده‌اند و هزینه گازسوز کردن موتور خودروهای عمومی بر عهده وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است.

مدیر منطقه خراسان رضوی افزود: واحدهای تولید مخازن و کیت ویژه موتورهای گازسوز نیز در قالب قرارداد با کارگاه‌های مجاز این حوزه و بر اساس درخواست‌ آنها، ادوات لازم گازسوز کردن خودروها را به طور مستقیم در اختیار این کارگاه‌ها قرار می‌دهند.

اصغری افزود: متقاضیان این امر باید با مراجعه به “سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه‌سوز کشور” به آدرس GCR.NIOPDC.IR نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی ادامه داد: این متقاضیان پس از طی روند ثبت‌نام در سامانه یاد شده، می‌توانند برای گازسوز نمودن خودروی خود در زمان مناسب به نزدیکترین کارگاه منتخبشان مراجعه کنند.

مدیر منطقه خراسان رضوی در ادامه، رشد و توسعه صنعت سی‌ان‌جی را به عنوان سوخت ملی کشور، معیاری برای سنجش میزان رشد و توسعه اقتصادی و زیست محیطی توصیف و بیان کرد: بر این اساس، اهتمام هر چه بیشتر نسبت به ترویج و رونق‌ مصرف سی‌ان‌جی به عنوان سوخت پاک خودروها در سطح شهرها و روستاهای کشور، اقدامی مهم و موثر برای کاهش آلودگی هوا و تثبیت هوای پاک تنفسی برای همگان است.

شایان ذکر است، ۱۳۵ باب جایگاه سی‌ان‌جی در سطح منطقه خراسان رضوی، مصرف روزانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعبی گاز طبیعی فشرده را در سطح این منطقه چهار میلیون و ۹۷۰ هزار نفری تامین و عرضه می‌کنند.

m