شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ | ساعت ۰۲:۳۸

بالغ بر ۳ هزار خودرو در هفت کارگاه مجاز استان همدان گازسوز شدند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان از گازسوز شدن رایگان سه هزار و ۱۷۴ خودروی سواری و وانت‌بار در استان با استفاده از تسهیلات وزارت نفت خبر داد و گفت: ۵۵۲ خودرو نیز در صف انتظار برای انجام این امر هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی گفت: از ابتدای طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی تاکسی و وانت‌بار، تا کنون مراحل اجرایی طرح برای این تعداد خودرو که واجد شرایط بودند به پایان رسیده و دوگانه‌سوز شدند.

وی با اشاره به اینکه پروژه دوگانه‌سوز شدن خودروهای اینترنتی و آژانس (اسنپ) نیز در جریان است، از تبدیل ۵۲ دستگاه خودرو از این دست خبر داد.

وی با بیان اینکه هزینه‌ها برای گازسوز کردن خودروها، نسبت به ظرفیت مخازن و تجهیزات لازم و نوع خودرو متفاوت است بیان کرد: به طور میانگین دوگانه سوز کردن هر خودرو حدود ۱۰۰ میلیون ریال هزینه در بردارد که خوشبختانه وزارت نفت این هزینه را تقبل کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: کارشناسان منطقه، به طور مستمر از هفت کارگاه مجاز تبدیل در استان بازدید می کنند و از نزدیک روند و نحوه انجام کار را مورد نظارت و پایش قرار می‌دهند.

مدیر منطقه همدان افزود: تنوع بخشی در سبد سوخت دارای مزیت‌های متعددی است و در ادامه سیاست‌های حمایتی وزارت نفت، تمامی هزینه‌های گازسوز کردن خودروهای عمومی (تاکسی و وانت بار) و همچنین حدود ۸۰ درصد از بار مالی مورد نیاز برای گازسوز کردن مسافربرهای اینترنتی و آژانس‌ها رایگان است.

روستایی اظهار کرد: برای هر دو دسته از مشمولان طرح، متقاضیان باید در سامانه اینترنتی GCR.NIOPDC.IR ثبت نام کرده، کارگاه مورد نظر خود را انتخاب و پس از دریافت کد رهگیری در صف انتظار قرار گیرند تا به محض اعلام، برای دوگانه سوز شدن خودروی خود مراجعه کنند.

m