شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ | ساعت ۰۲:۵۷

۶۴۰۰ خودرو در منطقه خراسان رضوی رایگان گازسوز شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: شش هزار و ۴۰۰ خودروی عمومی در این منطقه به طور رایگان گازسوز شده است.

 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی، علی‌اصغر اصغری گفت: مالکان یک هزار و ۵۰۰ خودروی دیگر در سطح منطقه در نوبت اقدام فنی برای گازسوزکردن خودروی خود هستند.

وی افزود: ۵۰ کارگاه تخصصی و دارای مجوزهای فنی لازم در سطح منطقه عملیات دوگانه‌سوز کردن خودروها را بر عهده دارند که از این تعداد، ۱۶ واحد، عملیات گازسوز کردن موتور خودروهای عمومی به طور رایگان را عهده‌دار است.

اصغری ادامه داد: وزارت نفت و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به همین منظور با تولیدکنندگان مخازن و کیت ویژه موتورهای گازسوز، قرارداد منعقد کرده‌ و هزینه اجرای طرح بر عهده وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است.

علی اصغر اصغری گفت: واحدهای تولید مخازن و کیت ویژه موتورهای گازسوز نیز در قالب قرارداد با کارگاه‌های مجاز این حوزه و بر اساس درخواست‌ آنها ادوات لازم گازسوز کردن موتور خودروها را به طور مستقیم در اختیار این کارگاه‌ها قرار می‌دهند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی افزود: متقاضیان می‌بایست به این منظور با مراجعه به “سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه‌سوز کشور” فعال در شبکه اینترنت با آدرس GCR.NIOPDC.IR در آن ثبت‌نام لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: این متقاضیان پس از طی روند ثبت‌نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه‌سوز کشور با ثبت کد ملی، شماره تلفن همراه و دیگر مشخصات لازم می‌توانند برای اجرای آن در زمان مناسب به نزدیکترین کارگاه منتخب مراجعه کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی همچنین رشد و توسعه صنعت سی‌ان‌جی را به عنوان سوخت ملی کشور، معیاری برای سنجش میزان رشد و توسعه اقتصادی و زیست محیطی توصیف و بیان کرد: بر این اساس اهتمام هرچه بیشتر نسبت به ترویج و رونق‌ مصرف این سوخت پاک در سطح شهرها و روستاهای کشور اقدامی مهم و موثر بر کاهش آلودگی هوا و تثبیت هوای پاک تنفسی برای همگان است.

گفتنی است،۱۳۷جایگاه سی‌ان‌جی در سطح منطقه مصرف روزانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعبی گاز طبیعی فشرده را در سطح این منطقه با جمعیت چهار میلیون و ۹۷۰ هزار نفری را تامین و عرضه می‌کنند.

m