شرکت آریا صنعت بیستون
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۹:۵۵

بغض جایگاه‌داران سی‌ان‌جی از بی‌برنامگی‌های قطع برق

رئیس انجمن جایگاه‌داران سی‌ان‌جی خراسان‌رضوی با اشاره به گران‌قیمت‌بودن تجهیزات برق در جایگاه‌ها که قطعی برق نگرانی از آسیب‌زدن به آن‌ها را به‌همراه دارد، از بی‌برنامگی قطعی برق و طولانی‌بودن آن و مشخص‌نبودن زمان وصل آن گله‌مند است.
به‌گزارش شهرآرانیوز، رضوی‌راد، رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سی‌ان‌جی، اظهار کرد: قطعی برق قبل از اینکه اطلاع‌رسانی عمومی شود و طبق جدول زمان‌بندی باشد به جایگاه‌های سی‌ان‌جی رسیده است و ما فکر می‌کردیم اتفاقی است، اما مشخص شد برنامه‌ریزی‌شده است. با محدودیت ساعتی و منع تردد‌های کرونایی از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد، جایگاه‌ها نیمه‌تعطیل بودند و با وجود اینکه ما باید حقوق کارکنان را پرداخت می‌کردیم و هزینه‌های ثابتی داشتیم، با این محدودیت‌های ساعتی مشتری نداشتیم، اما مجبور بودیم جایگاهمان را باز نگه داریم.وی یادآور شد: قطعی برق باعث شد درعمل ۴ تا ۵ ساعت از ساعت مفید صبح ما هم گرفته شود. جایگاه‌دار با این محدودیت‌ها و تعطیلی ناشی از قطعی برق در ساعت‌های دیگر، وضعیتی سخت را می‌گذراند؛ درحالی‌که هزینه‌ها برای او ثابت است و هیچ حمایتی دراین‌زمینه نمی‌شود.
وی ادامه داد: متأسفانه شرکت پخش فراورده‌های نفتی جدولی اعلام کرد که قرار بود قطعی‌ها مطابق جدول انجام شود، درحالی‌که اصلا این اتفاق نیفتاد. اعلام شده قطع برق‌ها مثل جدول قطعی برق در خانه‌هاست، اما مطابق این هم اتفاق نیفتاد، به‌طوری‌که از شنبه که قطعی برق شروع شده است، همه مردم قطعی برق را فارغ از اینکه در کدام منطقه قرار دارند، تجربه کردند.
رضوی‌راد تصریح کرد: جالب اینکه قطع برق طبق برنامه در کل شهر انجام می‌شود، اما وصلش با خداست. ما جایگاهی داشتیم که ۹ ساعت قطعی برق مداوم را تجربه کرده بود. جایگاه‌های سی‌ان‌جی با مراکز دیگر فرق می‌کنند؛ وقتی برق خارج از نوبت قطع می‌شود، افرادی که یک ساعت در صف بودند و به‌محض قطعی برق و پس از انتظار طولانی کارشان ناتمام می‌ماند، معترض می‌شدند، درحالی‌که من جایگاه‌دار تقصیری ندارم. اینکه زمان وصل آن مشخص نیست هم باعث می‌شود دیگر کسی مراجعه نکند.
رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سی‌ان‌جی خراسان‌رضوی افزود: جایگاه‌داران نگرانی بالاتری هم از این قطعی‌های برق دارند که آن‌هم آسیب به تجهیزات گران‌قیمت برقی است. با این شوک برق بدون برنامه ممکن است تجهیزات آسیب جدی ببیند. هرکدام از این تجهیزات ۵۰۰میلیون تا یک میلیارد تومان قیمت دارند و اگر آسیب ببینند، جایگاه‌دار دیگر نمی‌داند چه کند.
گفته شد قرار است تشویق‌های مدیریت بار اعمال شود؛ سال گذشته هم که ما قطعی برق داشتیم، قرار بود در قبض‌ها تشویق و تخفیف لحاظ شود که هیچ اتفاقی نیفتاد. برق جایگاه‌های سی‌ان‌جی در تمام ساعات شبانه‌روز به‌صورت کم‌بار محاسبه می‌شود و تشویق مدیریت بار به‌عنوان طرح تشویقی برای این قطعی‌ها بی‌معنی است.
وی گفت: همه این مسائل باعث شده است گزینه تعطیلی بهترین راهکار باشد، اما اجازه تعطیلی هم نداریم. متأسفانه همه تصمیمات یک‌طرفه است و حقی به سرمایه‌گذار نمی‌دهند.
رضوی راد تاکید کرد: این حق ماست که به جایگاه‌دار اعلام شود چه زمانی، چه روزی و تا چه ساعتی این قطعی ادامه دارد؛ این تنها خواسته ما هم هست. اعلام دقیق قطعی باعث می‌شود ما تمهیداتی در جایگاه بیندیشیم که قطعی برق ناگهانی به تجهیزات ما شوک وارد نکند. این بی‌برنامگی در قطعی‌های برق ما را از هرچیزی بیشتر ناراحت می‌کند. خسارت‌های ناشی از کرونا همچنان ادامه دارد که متأسفانه این قطعی‌های برق هم به آن اضافه شده است.
m