شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۲۰:۳۲

افزایش ۲۳ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در منطقه میاندوآب

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب از افزایش ۲۳ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در دو ماه نخست سال‌جاری در سطح این منطقه نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب، سیدجواد فیض‌حسینی با تاکید بر اینکه سی‌ان‌جی، سوخت مناسب و پاکی است که در بهبود هوا و سالم‌ سازی محیط زیست نقش تاثیرگذاری دارد، گفت: پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و همچنین تصمیمات شورای اقتصاد مبنی بر دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی و استقبال عمومی از این طرح، طی دو ماه نخست سال‌جاری میزان مصرف سی‌ان‌جی در ۵۶ باب جایگاه هشت شهر جنوب استان آذربایجان غربی ۲۳ درصد افزایش مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

بر پایه این گزارش، فیض‌حسینی بیان داشت: با توجه به برنامه‌‎ریزی‌های لازم از طرف کارشناسان واحد سی‌ان‌جی، تمامی جایگاه‌های عرضه این فرآورده فعال بوده و به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به شهروندان عزیز هستند.

وی در ادامه از احداث پنج باب جایگاه سی‌ان‌جی در شهرستان‌های میاندوآب، نقده و بوکان با ایجاد زیرساخت‌های لازم و با میانگین پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۵ درصدی توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: با افتتاح و بهره‌‍برداری از این جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی در جنوب استان آذربایجان غربی، شمار جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در این منطقه به ۶۱ باب افزایش خواهد یافت و مدت متوسط زمان سوخت‌گیری نیز به حداقل خواهد رسید.

این مقام مسئول در خصوص استقبال عمومی شهروندان و مالکان خودروهای عمومی (وانت و تاکسی) از این سوخت پاک اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای دسترسی آسان شهروندان به این سوخت، فرهنگ‌سازی در زمینه بهینه‌سازی مصرف فرآورده‌های نفتی، توسعه جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی و به تبع آن کاهش در هزینه‌های خانوارها از علل اصلی استفاده صاحبان خودروهای سی‌ان‌جی از این سوخت پاک است.
مدیر منطقه میاندوآب در پایان افزود: تعداد ۲۸ باب جایگاه سی‌ان‌جی (تک منظوره) و ۲۸ باب جایگاه دو منظوره در سطح این منطقه به صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمات در امر توزیع این سوخت پاک مشغول هستند.

m