شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۴:۰۴

ثبت‌نام بیش از ۱۱۰۰۰ خودروی عمومی در طرح گازسوز کردن خودرو در منطقه آذربایجان شرقی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از ثبت‌نام بیش از ۱۱ هزار دستگاه خودروی عمومی باری و مسافری در طرح گازسوز کردن خودرو در منطقه آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی، علی روح‌اللهی با اشاره به تداوم اجرای طرح ثبت‌نام و تبدیل رایگان سی‌ان‌جی در استان گفت: با تلاش مستمر و انجام اطلاع‌رسانی‌های لازم، تاکنون بیش از ۱۱ هزار دستگاه خودروی مسافری و باری در سطح استان جهت بهره‌مندی از مزایای طرح مذکور ثبت‌‎نام کرده‌اند.
روح‌اللهی با بیان مزایای اجرای طرح یاد شده، افزود: با توجه به منابع سرشار و عظیم گاز طبیعی در کشور، رشد و توسعه صنعت سی‌ان‌جی علاوه بر کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی و صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیات تأمین و توزیع سوخت مایع، شکوفایی اقتصادی استان را نیز در پی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از کل خودروهای ثبت‌نام شده در این منطقه، نزدیک به نه هزار دستگاه خودروی عمومی باری و مسافری در کارگاه‌های مجاز و فعال منطقه مراحل تبدیل به سی‌ان‌جی را به انجام رسانده‌اند و بقیه خودروهای ثبت‌نام شده مجاز به بهره‌مندی از این طرح نیز در نوبت تبدیل رایگان هستند.

این مقام مسئول یادآور شد: مالکین خودروهای عمومی باری و مسافری در استان که تاکنون موفق به ثبت‌نام و دریافت نوبت دوگانه‌سوز نمودن رایگان خودروی خود نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه به آدرس GCR.NIOPDC.IR ثبت‌نام و در این طرح شرکت کنند.

مدیر منطقه آذربایجان شرقی در خاتمه با اشاره به اینکه ۱۴ کارگاه مجاز در اجرای طرح مذکور در سطح استان همکاری دارند، اظهار داشت: با پیگیری مدیریت و مسئولین منطقه و سرمایه‌گذاری مناسب بخش خصوصی و شهرداری‌ها، تعداد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی افزایش یافت به طوریکه از تعداد ۳۴۵ جایگاه عرضه سوخت استان، ۱۷۳ باب آن مربوط به عرضه سی‌ان‌جی است.

m