شرکت آریا صنعت بیستون
دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۲۲:۵۶

افزایش ۱۷ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در منطقه خراسان شمالی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی از افزایش ۱۷ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در سه ماه نخست سال‌جاری در سطح منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی، مجتبی شکوری در این باره اظهار کرد: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ با وجود محدودیت در سفرهای درون و برون‌شهری به دلیل شیوع ویروس کرونا، نزدیک به ۲۵ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی (معادل صرفه‌جویی ۲۶ میلیون و ۶۴۲ هزار لیتر بنزین) در استان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۷درصدی داشته است.شکوری بیان کرد: مصرف سی‌ان‌جی در خرداد ماه سال‌جاری نسبت به ماه گذشته بیش از ۱۴درصد افزایش داشته است.
رئیس سی‌ان‌جی منطقه نیز پیرامون رعایت الزامات و استانداردسازی جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی برای سوخت‌رسانی ایمن در جایگاه‌ها، گفت: پایش‌ها و بازبینی‌های لازم توسط کارشناسان این شرکت به صورت ماهانه و مستمر انجام می‌شود.
مجید ربانی با اشاره به قیمت سی‌ان‌جی افزود: استفاده از این سوخت پاک از لحاظ اقتصادی به‌ صرفه ‌است، ضمن اینکه سبب کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های ملی نیز خواهد شد.
ربانی اظهار داشت: در سطح استان ۳۰ جایگاه فعال سی‌ان‌جی وجود دارد که به طور میانگین ‌روزانه ۲۷۰ هزار مترمکعب سی‌ان‌جی در استان توزیع می‌شود و جایگاه‌ها به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به شهروندان و مسافران هستند.

m