شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۱:۵۲

شمار خودروهای گازسوز شده در مازندران به ۹۰۲۳ دستگاه رسید

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس خبر داد: از ابتدای اجرای طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی، نه هزار و ۲۳ خودرو در استان مازندران دوگانه‌سوز شده‌ است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس، تورج امانی اظهار داشت: طرح گازسوز کردن خودروهای مسافربر آژانس و اینترنتی در حال اجراست و منابع مورد نیاز برای اجرای این طرح نیز از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع و جایگزینی آن با گاز تامین می‌شود.
امانی افزود: در حال حاضر پنج کارگاه‌ مجاز برای این کار در سطح غرب استان مازندران فعال است و زمان انتظار برای تبدیل حدود دو هفته تا یک ماه برای خودروهای مسافربر شخصی اعلام شده است.
وی گفت: تاکسی‌های اینترنتی، آژانس‌ها و مسافربرهای بین‌شهری و روستایی از طریق فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه کرده، تبدیل خواهند شد و احتمال دارد در آینده برای سایر مسافربرهای شخصی نیز بر اساس اولویت پرمصرف بودن، امکان دوگانه‌سوز شدن فراهم شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه ۳۱۲ دستگاه خودرو دیگر در انتظار تعیین نوبت قرار دارند، اعلام کرد: متقاضیان از جمله مالکان تاکسی‌های عمومی و خودروهای مسافربر آژانس و اینترنتی می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی به آدرس GCR.NIOPDC.IR ثبت‌نام خود را نهایی و نوبت‌گیری کنند.

وی درباره بازدید گروه معین منطقه گفت: اولین مرحله بازدید گروه معین منطقه از تاسیسات و نواحی پنج‌گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس از انبار نفت‌ و نواحی تابعه این منطقه انجام شده است.

m