شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۲:۱۵

مداومت در طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان خودروهای عمومی در منطقه فارس

با بهره‌برداری از تمام ظرفیت‌های موجود در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، حدود ۹۰ درصد از خودروهای ثبت‌نام شده، تبدیل وضعیت شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، امیر بنی‌کریمی مدیر منطقه از تداوم فرآیند دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۸۵۷۵ خودوری عمومی و تاکسی‌های اینترنتی که واجد شرایط بوده‌اند در این طرح ثبت‌نام و ۹۰ درصد از این تعداد دوگانه‌سوز شده‌اند و مابقی در حال انجام هستند.

بنی‌کریمی با بیان اینکه هزینه تبدیل خودروهای عمومی وانت‌بار و تاکسی به دوگانه‌سوز طبق مصوبه هیئت دولت به صورت رایگان و تاکسی‌های اینترنتی با پرداخت ۳۰ درصد هزینه، انجام می‌گیرد، افزود: با هدف تسریع بخشیدن به فرآیند دوگانه‌سوز کردن رایگان خودورهای عمومی، برنامه‌ریزی‌‌هایی برای افزایش کارگاه‌ها و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت آنها انجام شده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در استان فارس ۱۳ کارگاه مجاز با رعایت استانداردهای لازم برای تبدیل سوخت خودروهای عمومی فعال و تعداد ۷۶۶۷ خودرو دوگانه‌سوز شده‌اند و مابقی در صف انتظار هستند که با افزایش کارگاه‌های مجاز در سایر شهرستان‌های استان، این روند سرعت بیشتری خواهد گرفت.

مدیر منطقه فارس میانگین متوسط مصرف روزانه گاز سی‌ان‌جی در استان را یک میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب بیان کرد و گفت: در حال حاضر تعداد ۱۳۰ باب جایگاه سی‌ان‌جی در سطح استان فعال و در حال سوخت‌رسانی به مردم شریف استان هستند.

m