شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۰۱:۰۸

رشد ۱۲ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در منطقه سبزوار

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار از رشد ۱۲ درصدی مصرف سوخت پاک و صرفه‌جویی بیش از شش میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین در آبان ماه ۱۴۰۰، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار، محمد صادقی با اعلام این خبر افزود: میزان مصرف سی‌ان‌جی در آبان ماه سال جاری در منطقه سبزوار شش میلیون و ۸۱۵ هزار متر مکعب بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۲ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: میزان مصرف گاز طبیعی از ابتدای سال تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ نیز بالاتر از ۵۰ میلیون و ۵۵۰ هزار متر مکعب بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیر منطقه سبزوار به مزیت‌های مصرف سوخت سی‌ان‌جی از جمله کاهش آلایندگی هوا و کاهش هزینه‌ها اشاره کرد و اذعان داشت: علاوه بر این موارد، اجرای مطلوب طرح دوگانه‌سوز رایگان خودروهای عمومی نیز باعث رشد مصرف گاز طبیعی در منطقه شده است.

صادقی گفت: با توجه به استقبال خوب مردم در مصرف سی‌ان‌جی از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۵۱ میلیون لیتر بنزین در انبار نفت شهید محمدیانی صرفه‌جویی شده که بیش از شش میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر آن مربوط به آبان ماه است.

m