شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۲۱:۳۴

مصرف سوخت پاک در آذربایجان شرقی، بیش از ۴ درصد افزایش یافت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی در باره مصرف گاز طبیعی در بخش حمل و نقل سبک گفت: طی نه ماه سال ۱۴۰۰، با مصرف ۵۴۵ میلیون متر مکعب سی‌ان‌جی، این سوخت پاک بیش از چهار درصد نسبت به مدت مشابه سال افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی، علی روح‌اللهی با بیان اهمیت توسعه بهره‌مندی از سوخت پاک به جای سوخت‌های فسیلی و تأثیر آن در کاهش آلایندگی زیست محیطی و توجه به سلامت جامعه، گفت: با ارتقای آگاهی شهروندان و اجرای طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی باری و مسافری و تعامل و همکاری با بخش خصوصی جهت توسعه جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی، شاهد رشد مصرف گاز طبیعی در بازه زمانی یاد شده در بخش حمل و نقل سبک استان هستیم.
وی افزود: با انجام خدمات سوخت‌رسانی به طور شبانه‌روزی در ۱۷۴ جایگاه عرضه سی‌ان‌جی طی ۹ ماهه ابتدای سال، ۵۴۵ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی مصرف شده است که معادل همین میزان در مصرف فرآوده بنزین صرفه‌جویی به عمل آمده است.
علی روح اللهی یاد آور شد: توسعه صنعت سی‌ان جی و استقبال بیش از پیش مردم از این فرآورده پاک و جایگزینی آن با فرآورده بنزین علاوه بر فایده‌های زیست محیطی و سلامت و بهداشت شهروندان موجب صرفه‌جویی در هزینه مازاد تولید و توزیع بنزین بوده و صادرات این فرآورده و درآمدزایی از این طریق را در پی خواهد داشت.
m