شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۲:۰۴

مصرف گاز از مرز ۷۰۰ میلیون متر مکعب گذشت

وزیر نفت گفت: روز گذشته مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع از مرز ۷۰۰ میلیون متر مکعب گذشت که با این وجود رکورد بی سابقه‌ای را تجربه کردیم.

 

آقای جواد اوجی وزیر نفت گفت: سردترین روز‌های سال را سپری می‌کنیم به طوریکه با یخبندان گسترده و کم سابقه مواجه ایم. مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف مانند صنایع بهبود یافته و سوخت رسانی به نیروگاه‌ها به خوبی در حال انجام است.
او گفت: ۴۶۰ شهر و ۲۷ استان با دمای زیر صفر مواجه اند که این امر منجر به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی شده است.

اوجی ادامه داد: تا امروز میزان مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده از مرز ۷۰۰ میلیون مترمکعب گذشته است، خداروشکر وقفه یا کاهشی در تولید گاز کشور هم نداریم.  تا آخر هفته آتی هم سرما در کشور ساکن است.

وزیر نفت گفت: در حال حاضر واردات گاز از ترکمنستان قطع شده است، ولی ازبخش‌های شمال شرقی کشور قطع نشده است.

او می گوید: ۶۵۸ میلیون متر مکعب معادن ۶ میلیون بشکه نفت در شب گذشته مصرف شده است، از این رو تقاضا داریم که مشترکان مصرف بیهوده خود را کاهش دهند تا برخی از شهر‌های سردسیر گاز را دریافت کنند.

وزیر نفت از بروز افت فشار گاز در شمال شرق کشور خبر داد و گفت: این مسئله یک هشدار برای مشترکان است که نیاز به صرفه جویی در مصرف گاز از سوی مردم داریم.

او گفت: میزان مصرف گاز در روز گذشته رکورد بی سابقه‌ای بود که تجربه کرده ایم، بنابراین تدابیر لازم  مانند نفت سفید ال پی جی هم در نظر گرفته شده است که امیدواریم کار به این جا نرسد.

اوجی گفت: در تامین سوخت مایع هم مشکل نداریم و تمامی همکاران ما در آماده باش کامل قرار دارند.

m