شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۲۰:۲۱

گاز ۱۶ هزار مشترک در شهر سبزوار قطع شد

ایسنا/خراسان رضوی رییس اداره گاز سبزوار گفت: گاز ۱۶ هزار مشترک شهر سبزوار به دلیل افت شدید فشار از ساعتی قبل قطع شده است.

عباس نیکزاد در گفت و گو با ایسنا، افزود: اکنون گاز برخی مشترکان منطقه توحید شهر سبزوار قطع شده و در صورت تداوم افت فشار، گاز برخی دیگر از مشترکان نیز قطع می‌شود.

وی تصریح کرد: شهرستان سبزوار حدود ۱۰۷ هزار مشترک گاز خانگی دارد که طی یک ساعت گذشته گاز ۱۶ هزار مشترک آن قطع شده و امکان قطع ۳۰ تا ۴۰ هزار مشترک گاز شهرستان سبزوار و جود دارد.

رییس اداره گاز سبزوار گفت: بازه زمانی قطع گاز مشخص نیست و وصل شدن گاز مشترکان منوط به بهبود فشار شبکه گاز است.

وی افزود: مشترکان گاز طبیعی با گرم کردن تنها یک اتاق در هر خانه و خاموش کردن تجهیزات گرمایشی سایر اتاق‌ها در پایداری شبکه‌های گازرسانی مشارکت نمایند.

تشکیل کمیته بحران در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار در همین خصوص گفت: با توجه به برودت هوا و افت فشار گاز، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار به منظور احراز آمادگی در هنگام قطع احتمالی گاز، کمیته مقابله با بحران تشکیل داد.

غلام محمد احمدی با بیان اینکه رفاه حال شهروندان از اولویت‌های کاری شرکت نفت است، افزود: در کمیته تشکیل شده مقرر شد تا در صورت بروز قطعی در شبکه گازرسانی، با حضور واحدهای سیار منطقه نسبت به توزیع سوخت مورد نیاز به مردم اقدام شود.

 

m