شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۱:۱۸

تعداد چاه‌های فعال نفت آمریکا به کمترین رقم طی ۲ سال گذشته رسید

تعداد چاه‌های نفت فعال آمریکا با ۱۶ حلقه کاهش به عدد ۷۵۴ و تعداد چاه‌های فعال گاز این کشور با ۳ حلقه کاهش به رقم ۱۶۲ رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، تعداد چاه‌های نفت و گاز فعال آمریکا طی یک هفته گذشته ۱۹ حلقه کاهش یافته است. در حال حاضر تعداد کل چاه‌های نفت و گاز فعال آمریکا ۹۱۶ حلقه است که ۱۲۸ حلقه نسبت به سال گذشته کاهش یافته، ولی آمریکا همچنان روزانه ۱۲٫۳میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند.

تعداد کل چاه‌های نفت فعال آمریکا ۱۶ حلقه کاهش یافته و به ۷۵۴ رسیده است. تعداد چاه‌های فعال گاز این کشور هم ۳ حلقه کم شده و به ۱۶۲ رسیده است.

۱۰۶ حلقه چاه از تعداد چاه‌های نفت آمریکا نسبت به سال گذشته در همین زمان کم شده و تعداد چاه‌های گاز این کشور هم ۲۰ حلقه کاهش یافته است.

تعداد چاه‌های نفتی فعال آمریکا از آغاز سال میلادی جاری از ۸۵۸ حلقه چاه به ۷۵۴ کاهش یافته، در حالیکه تعداد چاه‌های فعال گاز این کشور طی همین مدت از ۱۸۷ به ۱۶۲ حلقه رسیده است.

قیمت نفت خام آمریکا امروز ۱٫۴۸ دلار معادل ۲٫۶۷ درصد کاهش یافت و به ۵۳٫۸۷ دلار در هر بشکه رسید که یک دلار پایین‌تر از هفته گذشته در همین زمان بود. شاخص نفت برنت هم ۱٫۰۲ دلار معادل ۱٫۷درصد پایین آمد و ۵۸٫۹۰ دلار معامله شد که فقط ۰٫۴۰ دلار بیشتر بود.

تعداد چاه‌های نفت کانادا هم در این هفته کاهش یافت. ۳ حلقه چاه از تعداد چاه های نفت و گاز این کشور کم شده در حالی که کانادا هفته گذشته ۲ حلقه چاه اضافه کرده بود. تعداد چاه‌های نفت و گاز کانادا ۹۰ حلقه نسبت به سال گذشته کمتر است.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا پس از اعلام این اطلاعات ۳٫۵۴درصد پایین آمد در حالی که نفت برنت ۲٫۳۰درصد کاهش داشت.

m