شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۰۱:۵۵

عرضه ۷۵ هزارتن فرآورده‌ نفتی در بورس انرژی ظرف دو روز آینده

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عرضه‌های بنزین صادراتی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی، در کنار حجم بالایی از گاز مایع ۵ پالایشگاه بزرگ کشور و همچنین نخستین فروش گازوییل در محموله های ۱۰ هزار تنی طی فردا و پس فردا ، رینگ بین الملل بورس انرژی ایران را با سنگین ترین عرضه های فرآورده های نفتی در ابتدای شهریور ماه روبرو کرده است.

این در حالی است که استقبال خریداران خارجی از عرضه فرآورده های نفتی در بورس باعث شده تا رینگ بین الملل بورس انرژی ایران میزبان حجم بالاتری از انواع محصولات پتروشیمیایی پالایشگاهها و شرکت های پتروشیمی مطرح کشور باشد.

رقابت پذیری و حذف تشریفات زائد در کنار برخورداری از مزایای مالیاتی و امتیاز های صادرات در بورس انرژی و همچنین اطمینان از وجود کالای استاندارد و با کیفیت در این بازار متشکل باعث شده تا سرمایه‌گذاران و تجار داخلی و خارجی به بورس انرژی نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

بر اساس این گزارش طی هفته­ جاری در روزهای دوشنبه چهارم و سه ­شنبه پنجم شهریور ۹۸ بازار فیزیکی بورس انرژی ایران میزبان عرضه‌­های صادراتی شرکت ملی پخش فرآورده‌­های نفتی ایران خواهد بود.

به عبارت دیگر، ۷۵ هزار تن انواع فرآورده­های نفتی شامل گازمایع، نفت‌­گاز و بنزین به شرح جدول زیر در رینگ بین­‌الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد که سنگین ترین عرضه فرآورده‌های نفتی در این بازار است.

بر اساس این گزارش، همان‌طور که در جدول فوق مشخص شده، محصول گازمایع از انبارهای شازند، تبریز، اصفهان و آبادان و همچنین توسط شرکت نفت ستاره خلیج فارس، محصول نفت‌­گاز از انبارهای مشهد، تبریز، اراک و اصفهان، بنزین ۹۵ از انبارهای اصفهان و اراک، بنزین ۹۱ از انبار پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بنزین ۸۷ از کلیه انبارهای شرکت ملی پخش در بازار فرآورده­‌های هیدروکربوری بورس انرژی عرضه خواهد شد.

سایر اطلاعات لازم در رابطه با این عرضه­‌ها، در بخش بازار فیزیکی بورس انرژی ایران به آدرس WWW.IRENEX.IR قابل مشاهده است.

m